Favorit ze Srbic letos na jaře ztratil pouhý bod, nezaváhal ani pro Postoloprtům, které v krajském přeboru bojují o záchranu.

Naplnění papírových předpokladů na sebe nechávalo čekat pouze do 15. minuty. Tehdy se Srbice dostaly k zahrávání rohového kopu, z něhož sice ještě branka nepadla, ale hosté nedůrazně odehráli balon a z následné akce se po centru prosadil hlavou domácí Opata – 1:0.

Domácí odskočili

O chvilku později už to mohlo být o dvě branky, Postoloprty však od pohromy zachránilo po pokusu Egrta břevno. Po zhruba dvaceti minutách o sobě poprvé v utkání dali vědět i hráči Postoloprt. Po dlouhém autovém vhazování nebezpečně hlavičkoval O. Zícha, ale jeho příležitost vytáhl na roh domácí brankář Divecký. Postoloprty postupně začaly přebírat aktivitu a ve 28. minutě opět zahrozily. D. Zícha zatáhl míč na úroveň brankové čáry a centrem pod sebe našel svého bratra. Jeho pokusu však v cestě do brány stál dobře chytající Divecký.

Když se Postoloprtům nedařilo v prvním poločase skórovat, zvýšily po změně stran svou aktivitu. Kýžený výsledek to však nepřineslo. Ač tedy byli hráči hostů aktivnější, nedokázali se prosadit, když se v úvodní desetiminutovce druhé půle netrefil Papežík, ani D. Zícha a ani Holečka. Pak ale „udeřilo" na druhé straně. V 56. minutě se prosadil Verbíř, který dokázal využít zmatku v obraně hostů.

Šance Postoloprty promarnily

Postoloprty si i dál vytvářely nadějné šance, nemířily ale přesně. Až v 69. minutě snížil Aleš Fridrich, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území, když se dostal k odraženému míči po rozehraném rohovém kopu. Vyrovnání bylo blízko, ale… Místo srovnání stavu přišla pojistka z kopaček hráčů Srbic. Definitivu dal v 87. minutě domácí Kulhánek, který se prosadil do poloodkryté branky po rychlé akci po levé straně hřiště.

Postoloprty tak dál budou zužovat sestupové starosti. S 27 body jsou v tabulce krajského přeboru třinácté.

Srbice – Postoloprty 3:1 (1:0)

Branky: 15. Opata Zdeněk, 56. Verbíř Pavel, 87. Kulhánek Martin – 69. Fridrich Aleš
Rozhodčí Doubek, ŽK 2:0, 50 diváků
Sestava Postoloprt: Junek – Ploc (46. Pechát), Pečner, Fridrich, Šerák (63. Vyskočil) – D. Zícha, Holečka, Pour, O. Zícha – Francl (46. Papežík), Baník