Tři branky v každém poločase. Všechny do sítě Horního Jiřetína. Bez problémů. V pohodě. Druhé Louny potvrdily proti poslednímu celku krajského přeboru roli jednoznačného favorita a připsaly si do tabulky devátou jarní výhru. Branky číslo devatenáct a dvacet oslavil Lesniak.

Cestu za devátou jarní, celkově devatenáctou, výhrou začaly domácí Louny bleskově. Už ve 3. minutě Soukup z pravé strany vykombinoval příležitost pro Kurku, a ten se nemýlil. Přelstil Aschenbrennera v brance posledního celku krajského přeboru obloučkem – 1:0.

Horní Jiřetín nebyl nebezpečný

Hosté o sobě dali poprvé vědět v 6. minutě, ale střela Mikulčíka z dálky nemohla pozorného Pokorného v domácí svatyni překvapit. Lounský golman po této epizodě dostal na dlouhý čas „volno". Na dlouho to totiž bylo vše, co hosté ukázali. Horní Jiřetín se v dalším průběhu první půle za polovinu dostával jen sporadicky. Často jeho hráči jen odkopávali a domácí jim míč příliš nepůjčovali. Naopak tlačili se před bránu Jiřetína a do dalších šancí.

Hostům nepomohl ani exreprezentant, majitel titulu se Spartou, hráč, který odehrál několik sezon v Bundeslize a předtím ukazoval své skvělé umění také v ligových Blšanech. Jan Šimák, jarní posila Horního Jiřetína, totiž nakonec do Loun vůbec nepřijel.

Domácí pokračovali ve velkém tlaku, připravili si řadu šancí. V 10. centroval Jakub Suchý, Lesniak ale z blízkosti přestřelil. Ve 13. standardka Radka Němce letěla těsně nad.
V 17. minutě se už ale domácí fandové mohli radovat podruhé. Trup poslal Bednáře do průniku hostující obranou, zkušený fotbalista zamotal hlavu nejen obráncům, ale i golmanovi a šikovně dopravil balon do sítě Horního Jiřetína – 2:0.

Ještě do poločasu svítil na tabuli údaj 3:0. Ve 23. zahrávali domácí standardní situaci takřka od rohového praporku a Trup spolehlivě trefil hlavu Suchého.

Lesniak přidal další dvě trefy

Druhou půli odstartovaly Louny podobně jako tu první. Už ve 47. minutě dal svou devatenáctou trefu v sezoně Michal Lesniak.

V dalších minutách tempo domácích trochu opadlo, Louny už se tak aktivně netlačily do zakončení, spíše zápas hlídaly, přesto náskok navyšovaly. Hosté se ve druhé půli i díky polevení domácích párkrát dostali na dostřel střídajícího Patrovského, umístit balon za jeho záda ale nedokázali.

V 78. minutě zvyšoval již na 5:0 Tomáš Kyncl. V 86. a 87. minutě dvakrát zahrozil Horní Jiřetín, ve druhém případě se dokonce Linka ocitl sám před Patrovským, ale v zakončení selhal. Účet duelu uzavřel v poslední minutě, kdo jiný, Michal Lesniak. Nejlepší střelec Loun si zapsal už svou dvacátou trefu v sezoně.

Louny jsou po výhře nad posledním celkem druhé. Na první Hrobce jim sice chybí jen bod, lídr má ale dva zápasy k dobru. Třetí Srbice, které mají o jeden duel méně, ztrácejí na Louny pět bodů. V příštím kole mají Louny volno.

Louny - Horní Jiřetín 6:0 (3:0)

Branky: 47. a 90. Lesniak, 3. Kurka, 17. Bednář, 23. Suchý, 78. Kyncl
Rozhodčí: Vlašič, ŽK 0:1, 100 diváků
Sestava Loun: Pokorný (45. Patrovský) – Fiřt, Vokurka, Němec (75. Trhlík), Kučera, Kurka (72. Vážný), Trup, Bednář (75. Kyncl), Soukup, Suchý, Lesniak