Recept na obranu Vroutku nedokázali v derby najít fotbalisté Tatranu Podbořany. Domácí hráči velmi rychle vedli, ve druhé půli ještě výhru pojistili.

Podbořany úvod duelu s rivalem z Vroutku zaspali. Už ve 2. minutě prošel obranou hostů Levčenko a poslal Vroutek do vedení.

Další čtvrthodinu měl Vroutek velkou převahu, kombinoval, balon hostům příliš nepůjčoval. Ale neskóroval. V 17. pouze míč skákal nebezpečně ve vápně Podbořan, do sítě se ale nedostal.

Podbořanští recept na Vroutek nenašli

První střelu Podbořan viděli diváci ve 21. minutě, s pokusem z dálky a po zemi neměl Klíč problémy. Hra se ale postupně vyrovnávala, Podbořany se vzpamatovávaly z úvodního útlumu.

Ve 29. se hostující Janoušek dostal do velké šance, přehodil golmana, ale trefil jen břevno. Ve 34. poslali hosté balon ze standardky nad, také domácí Levčenko ve 37. střílel vedle.

Ve druhé půli se hosté snažili dostat na dostřel, měli balon více na kopačkách, jejich tlak ale neměl nápad a nebyl příliš nebezpečný. Domácí poctivě bránili a čekali na protiútoky.

V 50. zdálky zkoušel štěstí hostující Jančík, ani v 66. se Podbořany neprosadily. A v 76. přišel trest. Gutwald z rychlého brejku dal podél gólmana Podbořan na 2:0. Podbořanští do konce zápasu už pak nic nebezpečného nevymysleli, a tak tři body zůstaly ve Vroutku.

Vroutek - Podbořany 2:0 (1:0)

Branky: 2. Levčenko, 76. Gutwald
Rozhodčí Menšík, ŽK 0:3, 180 diváků
Sestava Vroutku: Klíč – Vlček, Zvoníček, Pelikán (30. Veselský), Machyna, Levčenko, Heinc, Baierl, Gutwald (90. Balák), Kukla, Chroust
Sestava Podbořan: Bláha – Sklenička, Gregor, Vaněk, Grzywacz (51. Uldrych), Kováč M. (85. Turek), Kováč F., Gregor, Janoušek (77. Kerda), Poborský, Vignát (46. Jančík)