Arsenal v Lounech uspěl v devíti

Louny – Fotbalisté Loun ve druhém poločase nevyužili výraznou přesilovku. Česká Lípa odjela s výhrou 2:0.

11.9.2017

Utkání Loun (v bílém) proti České LípěFoto: Jaroslav Tošner

Do Loun přijel Arsenal. Nebyli to ale Kanonýři ze severního Londýna, ale ti českolipští. Arsenal Česká Lípa, který ještě před pěti lety hrál ČFL, postoupil stejně jako Louny do divize ze druhého místa v krajském přeboru. Domácí byli mírným favoritem, ale papírové předpoklady vzaly za své. Po „bezzubém“ náporu Loun v první půli se hosté prosadili v oslabení ve druhém poločase. Louny si v pátém kole připsaly třetí prohru, na kontě mají také dvě výhry.

Lounský trenér Schettl postrádal do obrany zraněného Němce, na lavičku usedla nová posila. Z Libčevsi (nováček OP) přišel Vasil Popovič.

Jako první zahrozili již v úvodní minutě hosté a Pokorný musel odvracet na roh. Ve 3. minutě byl ale po tvrdém zákroku zraněn lounský Kurka, který musel být krátce na to vystřídán. Nařízený trestný kop zahrával z levé strany Fiřt. Jeho střela sice zapadla u zadní tyče do sítě, ale branka nebyla uznána pro ofsajdové postavení Černého, který sice nehrál, ale ovlivnil situaci před brankou.

Ve 13. chtěl gólman Arsenalu rychle rozehrát, srazil se se Suchým a zahrál perfektní divadelní výkon, za který Suchý inkasoval žlutou. Za tři minuty šel na branku České Lípy Schettl, ale Valta mu míč v poslední chvíli ukopl na roh. Ve 20. poslal de šestnáctky ideální centr opět Schettl. Lesniak však míč nezasáhl. Ten se dostal k překvapenému Vážnému, jehož pohotovou, ale slabou střelu Chadraba sedící na zemi lapil.

Další šanci Loun připravil ve 29. Vážný, ale jeho centr z levé strany poslal Suchý hlavou těsně vedle levé tyče. Po dalších dvou minutách si s celou obranou hostů pohrál Schettl. Prošel až do malého vápna, ale pak poslal balón přímo na kopačku Valty, který jej pohotově odkopl.

Louny měly v průběhu první půle více ze hry, ale branku vážněji neohrozily. Hosté hrozili z rychlých brejků, ale s jejich pokusy neměl Pokorný problém.

Červená pro Valtu

První šanci druhé půle měli opět hosté, avšak střílený centr, který prošel celým vápnem, Pokorný vyrazil. Běžela 52. minuta a v ní přišel faul hostujícího Valty. Ten ocenil sudí Kastl žlutou kartou, a protože Valta již jednu měl, viděl hned i červenou.

Nařízený přímý kop zahrával Fiřt. Odražený míč se dostal k Soukupuvi, ten však z první pálil vysoko nad. Druhá červená padla hned v následující minutě. Rovněž po druhé žluté jí viděl českolipský Zemánek.

V 62. zahrával další trestný kop Trup. Míč prolétl až na zadní tyč k Schettlovi, který však hlavou minul. Obloha postupně temněla a fanouškům domácích se zatmělo před očima v 70. minutě hry. Hostující Lacek postupoval po levé straně. Neměl komu přihrát a tak vyslal na branku „neslanou – nemastnou“ střelu a ta zapadla za Pokorného záda.

Druhou ránu zasadil domácímu celku opět Lacek, který v 79. bez problémů prošel přes Fiřta s Černým a přeloboval z úctyhodné vzdálenosti vyběhnuvšího Pokorného.

Druhá branka srazila domácí do kolen. Ti měli poslední příležitost skórovat v 86. minutě, ale na zemi ležící Chadraba nedovolil zakončit ani Fiřtovi, ani Schettlovi. Hosté ustáli i dvouminutové nastavení a pak již mohli spolu se svými fanoušky slavit zisk cenných tří bodů v oslabení.

Domácí tentokrát totálně propadli v produktivitě. Prakticky vážněji neohrozili branku soupeře, který toho sice moc nepředvedl, ale z minima vytěžil maximum.

Po pátém kole jsou Louny v divizi na deváté pozici. Lounští hráči si prozatím připsali dvě výhry a tři ztráty. K dalšímu utkání nastoupí hráči Loun v sobotu 16. září dopoledne na hřišti Hrobců, se kterými společně z krajského přeboru postoupili do divize.

Louny – Česká Lípa 0:2 (0:0)

Branky: 71. a 79. Lacek
Rozhodčí: Kastl, ŽK 3:7, ČK 0:2 (52. Valta, 54. Zemánek), 295 diváků

Sestava Loun: Pokorný – Fiřt, Vokurka (76. Bednář), Černý, Krejčík – Schettl, Trup, Soukup, Suchý, Kurka (6. Vážný, 68. Popovič) – Lesniak

Sestava České Lípy: Cadraba – Mpong (Migl), Mūller (46. Vodrážka), Malý, Valta – Ladra (89. Kolár), Hodač, Zemánek, Lacek – Frümmel, Kýček (64. Karlík)

Jaroslav Tošner

11.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Dýňová polévka

Víte si rady s dýní? Pošlete nám svůj nejlepší recept!

Karolína Plíšková

Kotyza ven… Kdo povede Plíškovou dál, zůstává stále tajemstvím

V části Loun nepoteče voda

Louny – Plánované opravy přeruší dodávky na sídlišti Hrnčířská.

Knižní tipy nejen na víkend

Kniha se hodí jako správný doplněk ke každé příležitosti. Přinášíme Vám vybrané knižní tipy, na své si přijdou nejen příznivci žánru thrilleru, hororu, ale také mladí čtenáři a ženy.

Most – Knihu úctyhodných rozměrů a váhy provází mnohá tajemství.

V Liběšicích oslavili jubileum zjevení Panny Marie ve Fatimě

Liběšice /FOTO/ - Socha postupně navštíví katedrály a významná poutní místa. Uctili ji i v Liběšicích.