Fandové Blšan musí hodně vzpomínat, kdy naposledy slavili vítězství. Ani proti předposlednímu celku divize doma Chmelaři nevyhráli, tři body ještě v této sezoně nezískali. Tentokrát si je z Blšan vezou Neratovice.

Hosté v sestavě s Tomášem Buldrou, který za Chmelaře dříve hrával, začali aktivněji. V 13. minutě zahrozili z rohu, Klíma protentokrát jen kontroloval.

V 17. se poprvé ukázali domácí, Klinkův střílený centr ale zůstal nepovšimnutý ostatními spoluhráči. Nejvážnější šanci zápasu pak měli domácí už o dvě minuty později, opět Klinka se protáhl mezi dvěma obránci, zakončoval ale nepřesně. Jeho střela skončila těsně vedle pravé tyče.

Zápas rozhodla akce z 25. minuty duelu. Neratovice zatlačily domácí před Klímovu branku a Palanský pohotově dával na 1:0. Blšany odpověděly jen druhou střelou na branku Neratovic, Šmerda ale trefil jen břevno.

Ve druhé půli se ve velké zimě dlouhou dobu nic zásadního nedělo, diváci prožili vzrušení až v 72. minutě. To hosté hlavičkovali těsně před Klímou, ten vyrazil šanci hlavou. Skore se pak neměnilo ani v 75. minutě, neratovický útočník střílel těsně nad domácí branku.

V závěru Blšany sice zatlačily Neratovice na jejich půlku, ale vyrovnání nepřišlo.

Blšany – Neratovice 0:1 (0:1)

Branka: 25. Palanský
Rozhodčí Řezáč, 60 diváků, ŽK 6:2, ČK 1:0 (90. Jelínek)

Sestava Blšan: Klíma – Lancz, Gruber, Siegl, Jelínek – Šmerda, Kryštof, Zinhasovič, Horváth – Klinka, Siegl ml.