Konečně si skalní fandové Chmel Blšany vychutnali fotbal svého týmu, který porazil České Budějovice B 3:1.

Chmelaři totiž teprve v šestém jarním kole poprvé vyhráli, navíc nastříleli více branek, než za pět předchozích zápasů dohromady, a jako bonus domácí brankář Zacharda zlikvidoval ve 47. pokutový kop.

Příznivci si zabouřili proti verdiktům rozhodčího Slavíčka z Hradec Králové, který neodpískal evidentní faul v pokutovém území na domácího Veverku, ani sražení Rosenda na hranici vápna hostů, naopak udělil Argentinci pátou žlutou kartu za filmování. Celkem jich dal blšanským hráčům šest (4 za 1. poločas), hostům dvě až v závěru.

Při domácích ale stálo tentokrát štěstí, neboť do 10. minuty dvakrát musel vyběhnout Zacharda proti osamocenému útočníkovi. Pak mu pomohla při dělovce Příhody pravá tyč a v 19. levá po hlavičce Ondráška. U všech branek vítězů byl Pavel Veleba. Ve 41. nahrál na gól Veverkovi, v 53. si role vyměnili a v nastaveném čase pečetil výhru po přihrávce Klasny.

Blšany – České Budějovice B 3:1 (1:0)

Branky: 41. Veverka, 53. a 90.(+2) Veleba. Rozhodčí Slavíček – Novotný, Ipser. ŽK 6:2 (Klasna, Thomas, Trup, Řehák, Rosendo, Tesařík – Šmíd, Dolejš), 115 diváků.

Blšany: Zacharda – Sigmund, Poláček, Thomas Japan, Řehák – Klasna, Rosendo, Trup, Jendruščák (86. Béreš) – Veleba (92.Mašek), Veverka (78. Tesařík). Trenér Luboš Zákostelský

Postřeh Jaroslava Kubíčka: Proč nám to dělají?

Ani první jarní vítězství fotbalistů Chmel Blšany nad Českými Budějovicemi B 3:1 nezměnilo nic na jejich beznadějném posledním místě tabulky ČFL. Přesto si stovka fandů zabouřila proti některým verdiktům rozhodčího Leoše Slavíčka z Hr. Králové.

Uvedl se již do poločasu čtyřmi žlutými kartami pro domácí Blšany. Pátou ukázal v 61. Rosendovi, který byl evidentně faulován na hranici pokutového území hostů. Ti naopak dostali celkem dvě žluté karty až za stavu 5:0 na ŽK. To že nepískl na Dynamo penaltu v 75. po faulu Bambuleho na Veverku už nikoho nepřekvapilo, jako to, za co ji odpískal proti Blšanům po střetu padajícího brankáře Zachardy s Ondráškem. Proč nám to dělají?, ptali se zbytečně fandové Blšan.

A to si neuvědomují, že sudí dostávají od Blšan cestovné i za více než 200km vzdálenosti, zatímco jinde jsou nasazováni z blízkého okolí.