Fotbalisté zkouší nové hráče

Most - V zimním turnaji Apollo Cup v Souši vyhrál Žatec nad dalším účastníkem krajského přeboru, když dva góly Kadani vstřelil Bereš, po jednom přidali Vávra a Tatár

8.2.2010

V utkání II. kola prohráli fotbalisté FK Postoloprty s Údlicemi 1:4. Souboj domácího Jana Laibla (na zemi) s autorem jedné z branek Martinem Kostkou.Foto: Deník/Jaroslav Kubíček

Očekávaný souboj dvou týmy na čele skupiny Elite na zimním turnaji Apollo Cup v Souši, se odehrával poněkud v tvrdém nasazení z obou stran.

V dresu hostů bojovali například Uhlík (dříve Žatec, Blšany), na zkušené Uhliár ze Žatce, a hlavně vidina zisku dalších bodů za lepším umístnění.

Kadaň do tohoto utkání měla stejný bodový zisk. Částečná marodka (zejména střelce Baierleho) a pracovní zaneprázdnění pozměnila žateckou sestavu, a tak bylo možné vidět další změny v sestavě.

V té se objevil také Zdeněk Macháček, který na jaře ve Slavoji hostoval, přichází do Žatce na přestup z Chebu. Nechyběl ani Karel Krejčík, který přestoupil do Slavoje z druholigového Mostu, dále Pavel Sachar, který ukončil hostování v družstvu SK Vraný. Další změny lze očekávat v nejbližších dnech, kdy se začne již rýsovat sestava pro nadcházejicí jarní boje.

Do vedení šli hráči Kadaně v 11. minutě, kdy obránci Slavoje nepokryli plně své protihráče a na střelu nedosáhl ani brankář Zaťko. V té době ale už Slavoj neproměnili velice slibně vypadající šance. Nakonec do poločasu vyrovnal důrazným vniknutím mezi beky Bereš.

Ve druhém poločase se střídaly šance na obou stranách. Při jednom z výletů to zkusil žatecký Vávra za hranicí vápna a bylo z toho vedení. Třetí branku přidal Tatár. Hosté zanedlouho snížili opět o branku, kdy spíše nepovedený centr skončil k překvapení v brance Zaťka, který do té doby řešil několik velice nepříjemných centrů na vysoké hráče Kadaně. Další úspěch připojil opět velice průbojně hrající Bereš, který si poradil v souboji s hotujícími obranci i brankářem.

V samotném závěru ještě Kadaňští snižili dorážkou po střele a nešťastném zásahu Zaťka. Slavoj si tak upevnil 2. místo v zimním turnaji.

Své další utkání sehraje Žatec v neděli 14. února v 10.30 tentokráte na umělé trávě v Mostě, kde soupeřem bude exligový tým dorostu Baníku Mos.

Tatran Kadaň - Slavoj Žatec 3:4 (1:1)

Branky: Nádeník, Hába Zaržický – Bereš 2, Vávra, Tatár

Sestava Žatce: Zaťko – Vávra, Jindra, M. Paul, Krejčík – Heinz, Zlatohlávek, Sachar, Hankocy – Bereš, Zd. Macháček. Střídal Tatár

Pavel Maňák

8.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci protestují na Mírovém náměstí v Lounech proti přítomnosti okupačních jednotek. Podle archivních poznámek dokonce drželi hladovku.

49 let po vpádu "spřátelených vojsk". Připomeňte si...

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Okres Louny - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Modlany, Žatec - Na hřišti silných Modlan dokázal vyhrát 2:1, stejným výsledkem jako před týdnem doma s Perštejnem.

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Praha, Louny - Od Motorletu dostali na jeho hřišti pět gólů a klesli do druhé poloviny tabulky.