Blšany přivezly vítězství, rozhodla velká zkušenost opor

Litoměřice - Domácí se sice ujali vedení, Chmelaři ale čtyřmi brankami otočili.

14.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

Po šesti zápasech devět bodů mají v krajském přeboru fotbalisté Blšan, kteří na půdě Litoměřic nezaváhali a vezou si do chmelařské vísky plný počet bodů.

Začal sice lépe soupeř, když se v desáté minutě po brejku prosadil Šimáček. „V úvodu byl zápas hodně vyrovnaný, soupeř má hodně mladý celek a právě v úvodu nám dělala trochu problémy jejich fyzička,“ přiznal Luboš Trnka, blšanský sekretář.

Když ale nechali Blšanští mladé kluky „vybláznit“, projevila se ohromná zkušenost fotbalistů s mnoha starty v nejvyšších soutěžích.

Na 1:1 srovnával ve 21. minutě z penalty Radek Čížek. „Od té doby jsme byli lepším týmem,“ postřehl Trnka.

Ještě do poločasu se trefil poprvé Kučera, který si radost udělal i ve druhé půli. Účet utkání na konečných 4:1 pro Blšany uzavřel v samotném závěru zápasu hrající trenér Josef Němec.

„Ve druhém poločase už jsme hru kontrolovali a nakonec přidali i nějaké branky,“ byl rád za tři body, po třetí výhře, dlouholetý blšanský sekretář.

Pro Blšany bylo vítězství v Litoměřicích letošním třetím, příští týden se opět představí domácímu publiku. Hrát se má v pátek navečer, soupeřem bude celek Roudnice.

Litoměřice – Blšany 1:4 (1:2)

Branky: Šimáček – Kučera 2, Čížek, Němec

Rozhodčí Šefčík, 220 diváků. ŽK 3:1, ČK 85. Smetana (Litoměřice)

Sestava Blšan: Klíma – Ložek, Veniger (17. Slavík), Gruber, Lanc – Gelbavý, Kučera, R. Čížek (85. J. Němec), Málek – Siegl, Mráz