Postoloprty si zastřílely v Ledvicích, daly jim pět branek

Postoloprty - Hosté předvedli asi nejlepší výkon jara. Hráli s chutí, nechyběl zápal a dobrý pohyb. U všech branek byl výborný Petr Volkman.

28.4.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

Až v pátém zápase jara se asi třicítka fanoušků Postoloprt, kteří se vydali za svým týmem do Ledvic, dočkala představení, na jaké byli zvyklí od svého mužstva vídat v průběhu zimního turnaje. Postoloprtských bylo od počátku plné hřiště, byla vidět chuť, zápal a pohyb, který v minulých zápasech hráčům v I.A třídě chyběl.

Do vedení poslal Postoloprty už v 7. minutě Kouba, který zužitkoval důraz Volkmana, jenž přetlačil obránce a jeho následná hlavička se odrazila od břevna domácí branky pod nohy „šutéra" Z. Kouby a ten nezaváhal. Ve 27. minutě se přepisovalo skóre podruhé. Po rychlé akci Martina Junka a jeho přesném vysunutí Volkmana, našel posledně jmenovaný před brankou nehlídaného Vyskočila. Ten prudkou ranou nedal Kuklovi v brance Ledvic nejmenší šanci 0:2. V 30. minutě znovu po pravé straně hřiště pláchl domácím obráncům Volkman a přesnou přihrávkou vyzval Koubu ke druhé trefě v zápase, která přinesla hostům už tříbrankové vedení. Postoloprtští potom zvolnili, přesto se dále dostávali do slibných příležitostí. Ve 32. minutě odmítl hattrick Kouba. Z levé strany postupoval na brankáře Kuklu, ale ten měl tentokráte v souboji navrch a střelu zneškodnil. Poslední příležitost navýšit skóre v prvním poločase měl znovu aktivní a s chutí hrající Volkman. Skvělou přihrávkou mezi obránce ho do šance poslal Pour. Volkmanovi však nepřálo štěstí a střelu poslal do tyče.

Druhý poločas nezačali hosté v takovém tempu jako ten úvodní. Hra se odehrávala zejména ve středu. Přesto se domácí nedokázali dostat k solidní akci. Jejich největší šanci jim přinesla 67. minuta. Po liknavé rozehrávce a zaváhání hostující obrany přišel faul kapitána Fridricha. Penaltu domácího Altmana však bravurně zneškodnil „žlutý démon" v brance Postoloprt, Petr Junek. Penaltový zákrok P. Junka jakoby nabudil jeho spoluhráče a ti zase přitáhli šrouby. V 73. minutě se do šance po přihrávce M. Junka dostal střídající M. Šubert. Jeho střela však postrádala přesnost a razanci. V 84. minutě si v šestnáctce domácích povodil obránce Volkman a kopala se penalta i na domácí branku. Za hosty ji proměnil netradiční exekutor gólman P. Junek. Nedal Kuklovi nejmenší šanci a poslal Postoloprty do čtyřbrankového vedení. V 86. minutě předvedl další „libovou" přihrávku M. Junek a Volkman prudkou ranou pod břevno upravil na konečných 5:0. Brankou korunoval svůj velmi dobrý výkon v zápase, ve kterém byl jeho autogram u všech pěti branek. Hráči Postoloprt předvedli týmový výkon a naprosto zaslouženě si přivezli z půdy Viktorie Ledvice tři body.

Ledvice - Postoloprty 0:5 (0:3)

Branky: Z. Kouba 2, Vyskočil, P. Junek, Volkman
Rozhodčí Doubek; ŽK 2:2

Postoloprty: P. Junek - Papežík, Fridrich, Barton, Pechát - M. Junek, Vyskočil (78. Baník), Zícha, Pour (65. Černohorský) - Z. Kouba (50. M. Šubert), P. Volkman

Miroslav Solar

Autor: Redakce

28.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Slavoj Žatec (v zeleném) před týdnem těsně porazil nováčka z Perštejna 2:1 (1:0).

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!