Mažoretky před i v poločase posledního utkání v 1.A třídě ozdobily postup fotbalistů FK Louny do elitního krajského přeboru v sobotním odpoledni, v němž domácí potěšili diváky výhrou 4:0 nad třetím Oldřichovem.

„Naši hráči se hrou bavili, utkání měli jednoznačně pod taktovkou a převahu vyjádřili gólově,“ byl spokojený Karel Šidlof, který mužstvo převzal v průběhu podzimní sezony a na jaře dovedl k léta vytouženému cíli. Na postupové oslavy, navzdory televizní konkurenci z MS a několika současně hraných zápasů v okolí, přišlo 260 diváků.

Na gól nemuseli dlouho čekat, ten vedoucí vstřelil hlavou Karel Hasil už ve 12. minutě po spolupráci výrazných jarních posil, exblšanských Trupa a Kyncla. Druhý přidal ještě do poločasu Tomáš Kyncl.

Radost domácích kalilo jen zranění Havla, jenž skončil ve slánské nemocnici se zraněním ramene po nevinně vyhlížejí srážce s protihráčem. Střídající Lukáš Střelec dvěma dalšími zásahy upravil konečný výsledek zápasu, v němž hosté měli jedinou šanci, kterou zastavilo břevno.

Šidlof v Lounech patrně zůstane

Žateckému trenérovi Šidlofovi, který mimo jiné působil dlouho v Blšanech a také např. Dobroměřicích, sice končí v Lounech smlouva, ale po úspěšném vystoupení je téměř jisté, že ji prodlouží. Svědčí o tom, že již má zajištěnou letní přípravu včetně přátelských zápasů pro nováčka krajského přeboru.

„Je tu mladý hráčský kádr, ochotný na sobě pracovat. Po doplnění o dva, tři hráče by mohlu mužstvo mít na to, aby hrálo střed tabulky vyšší soutěže,“ myslí si K. Šidlof.

FK Louny – Oldřichov 4:0 (2:0)

Branky: Střelec 2x Hasil, Kyncl. Rozhodčí Lenkvik, bez karet, 260 diváků.

Louny: Jindřich – J. Suchý, Baňka, V. Suchý, Slušný – Lazarik (75.Laurich), Trup, Havel (30. Střelec), Kyncl (Müller) – Stanislav, Hasil. Trenér Karel Šidlof