Postoloprty přivezly z Chomutova bod

Postoloprty - V 27. kole krajského přeboru Ústeckého kraje proti sobě nastoupili sousedé z tabulky bojující o záchranu, tedy 12. Postoloprty a 13. Chomutov.

31.5.2016

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

Do utkání vstoupil aktivněji domácí Chomutov, když se hned od úvodních minut dostali do tlaku. Z něho si ale nevytvořil žádnou výraznější příležitost a tým soupeře přehrával pouze po velké vápno. Ani Postoloprty si nevytvořily vyloženou gólovou šanci. Až ve 34. minutě hosté zvedali ruce nad hlavu, když se zdálo, že vyražená střela Fridricha z hranice pokutového území, dopadne za záda domácího brankáře. Ta však skončila pouze na břevně chomutovské svatyně.

Hosté postupně přebírali otěže utkání, což dokládá jejich další pokus o tři minuty později. Tehdy se ke střele z obdobné vzdálenosti jako jeho předchůdce odhodlal D. Zícha. Gólman Plochý střelu postoloprtského záložníka však pouze vyrazil, a tak se k velké příležitosti z dorážky dostal Baník. Hradbu těl před sebou však nepropálil. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou na poločasovou pauzu bez vstřelené branky, dostali domácí ještě příležitost k zahrávání přímého volného kopu z pravé strany před pokutovým územím. K centru z těchto míst se postavil opět Zralík a přesně našel na zadní tyči Žďánského. Jeho hlavička však těsně minula branku Postoloprt, a tak šly týmy do kabin za bezbrankového skóre.

Druhý poločas nebyl na šance tak bohatý jako první. I přesto o branky nebyla stejná nouze jako v úvodním dějství. Už v 54. minutě totiž utekl po pravé straně domácí záložník, přízemním centrem našel na malém vápně svého spoluhráče Sojčíka. Ten neměl těžkou pozici pro zakončení a s přehledem poslal svůj tým do vedení. Oba týmy hrály s nasazením, ale často se na jejich kopačky lepila nepřesnost a větší šance přicházely jen zřídka. Bitva se odehrávala především ve středu hřiště a střídaly se pasáže, v nichž měl navrch jeden či druhý tým. Hosté byli nuceni ve snaze vyrovnat zvyšovat svou aktivitu. S tou to přehnal v 82. minutě O. Zícha, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Chvíli po vyloučení svého bratra se totiž k úniku po levé straně hřiště dostal D. Zícha a přízemním centrem přesně našel Baníka, který neměl při zakončení těžkou pozici a s přehledem srovnal stav utkání. Obě branky si tak byly velmi podobné.

Ani jeden z týmů ve zbývajících minutách nejevil větší zájem o další skórování, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. V něm domácí vyhráli 3:2.

L. Chomutov - Postoloprty 2:1 np (0:0)

Branky: 53. Sojčík - 83. Baník
Diváků: 60; ŽK 2:3; ČK 0:1; Rozhodčí: Šmíd

Sestava Postoloprt: Junek - Zíbrt (46. Ploc), Pour, Pečner, Pechát - D. Zícha, O. Zícha, Fridrich, Holečka - Papežík (80. Sachinidis), Baník

Daniel Zíbrt

Autor: Redakce

31.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Adam Palkoska se narodil 15. srpna 2017 ve 12.10 hodin mamince Michaele Olejníkové z Hnojnic. Vážil 3620 g a měřil 50 cm.
4

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Slavoj Žatec (v zeleném) před týdnem těsně porazil nováčka z Perštejna 2:1 (1:0).

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Praha, Louny - Od Motorletu dostali na jeho hřišti pět gólů a klesli do druhé poloviny tabulky.