Slavoj vyhrál, ač prvně inkasoval

Louny - Fotbalisté Března vyrovnali z penalty, ale Žatec podobně splnil svoji gólovou normu.

27.1.2009

Kapitán Slavoje Žatec Josef Baierl, který na podzim podstoupil operaci kolena, je v záběru z nedělního utkání v Lounech Žatec – Březno 3:1. Baierl zatím skoroval v každém utkání.Foto: DENÍK/Jaroslav Kubíček

Potřetí za sebou nastříleli fotbalisté Slavoje Žatec v lounském zimním turnaji tři branky a vedou tabulku bez ztráty bodu.

Tentokrát ale vyhráli se štěstím nad Sokolem Březno, když za stavu 1:1 proměnili v posledních pěti minutách dva pokutové kopy.

„Dnes si vyhrát nezasloužíme,“ zlobil se žatecký trenér Martin Brynda, když v 80. minutě vedoucí Václav Benda pobízel hráče do ofenzivy. „Je na nich vidět třetí přípravný týden, proto jsou zatuhlí a chybí jim lehčí pohyb,“ vzápětí je ale omlouvá.

Žatečtí se vzmátoří, vytvoří si závěrečné čtyři šance a dvě jim zastaví nevybíravé zákroky hostů. Po faulu obránce na Macháčka dostaně Slavoj do vedení z penalty Heinc a v poslední minutě z téže značky ještě Baierl, když brankář skočil bezohledně nohama proti nabíhajícímu Paulovi.

Oba exekutoři byli úspěšní a stanovili výsledek na 3:1. Hosté vstřelili předtím jediný a vyrovnávací gól (první inkasovaný Žatce v turnaji) rovněž z penalty Fr. Rezka po školáckém faulu Heince.

Slavoj v utkání vedl po spolupráci Baierl – Paul, který zakončil hlavou Jiří Jarolím. Soupeři v některých případech pomohly tyče a břevno, nejvíce zadunělo po dělovce kapitána Baierla. Ten si splnil gólovou normu na zápas v poslední minutě proměněním penalty.

S. Žatec – Březno 3:1 (1:1)

Branky: J. Jarolím, Heinc (pok. kop), Baierl (pok. kop) – Fr. Rezek (pok. kop )

Sestava: Voigt (46. Zaťko)- Jindra, Heinc, Zlatohlávek, Dykas - Baran, Macháček, Beránek, Baierl - J. Jarolím, M. Paul. Střídali Klíma, Bodnár.

Domácnosti v Lounech osloví tazatelé kvůli výzkumu

Louny - Zkoumání má přinést nové poznatky o vztazích v české společnosti.

Policie stále hledá bankovního lupiče. Poznáte ho?

Podbořany - Lupič si přišel pro peníze do podbořanské banky. Ještě předtím přepadl i banku v Kadani.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Lesniak otevřel skore v první minutě, Louny ale nakonec body z Kladna nedovezly

Kladno - Fotbalisté Loun v divizi podlehli Kladnu 2:3. V tabulce jsou jedenáctí.