Tři zápasy, tři prohry. Skóre 3:11. To je dosavadní vizitka Slavoje Žatec v novém ročníku fotbalové divize. Třetí prohra přišla v sobotu 23. srpna odpoledne v Litoměřicích. Žatečtí tam o lepší výsledek přišli v závěru, kdy dostali tři branky.

Domácí začali utkání aktivně a hned v úvodu měl velkou šanci J. Dolejška. Hlavičkoval však z tutové parkety mimo. Snažení o ztečení Aschenbrennerovy svatyně ze strany fotbalistů Litoměřic pokračovalo. Defenzivní val Slavoje však pracoval zatím spolehlivě. Eliminoval tak mimo jiné po půl hodině hry i slibnou individuální možnost Tichého. Neporadil si ovšem v 38. minutě po kombinaci - Pavlíček, Stožický a navrch s českou uličkou zleva, do které si naběhl Dolejška. Díky tomu se objevil před žateckým gólmanem nikým neatakovaný, ale technickou střelu poslal vedle. Žatec dopředu v první půli nevymyslel téměř nic. Jen Strnad chtěl po půl hodině hry zleva přihrávat, ale jeho „šouráček" se zatoulal k Víškově pravé tyčce, u níž si na něj litoměřický brankář počkal.

Chléb se lámal v posledních dvaceti minutách

Rozuzlení přinesla závěrečná dvacetiminutovka zápasu. Petr Tichý po obdobné kombinaci z první půle tří hráčů nic v zakončení neuspěchal. Položil si Aschenbrennera a poslal domácí do vedení. Ještě větší radost udělal litoměřickým fanouškům střídající Hýř. Ten byl na hřišti sotva dvě minutky a dal na 2:0. A v závěru zvýšil na 3:0.

„Stalo se to, co se stát nesmí. Tým musí pracovat od první do poslední minuty naplno. Chcete-li koncentrovaně a ne si vybrat time-out v té fázi střetnutí, kdy se nerozhoduje pouze o výsledku," zhodnotil žatecký trenér Martin Frýdek.

Litoměřice – Žatec 3:0 (0:0)

Branky: 75. a 90. Hýř, 69. Tichý; rozhodčí Šimeček; ŽK 5:2; 356 diváků

Žatec: Aschenbrenner – Sýs, A. Hynek, Heinc, V. Hynek (74. Klíma) – Hodina (62 J. Hynek), Bešík, Rosendo, Strnad – Bednář, Karban (71. Tretyak)