„Zápas mi ukázal dobré poznatky, věřím, že to bude ku prospěchu věci. Jsem rád, že jsme se dokázali prosadit střelecky. Šance jsme měli už v prvním poločase, jen jsme je měli více dohrát," řekl po utkání očividně spokojený trenér národního týmu Karel Jarolím.

„První start, první gól, dobrý výkon před kvalifikací se San Mariem, takže spokojenost," přiznal nováček Jakub Jankto, jenž hru českého výběru ve druhém poločase oživil.

POVEDENÁ DRUHÁ PŮLE

„Dali jsme góly, lidi přišli, povzbuzovali, máme radost, že se nám zápas povedl. I fanoušci museli být spokojení," řekl obránce Ondřej Čelůstka s tím, že mužstvu hodně pomohl první gól.

Rozhodující moment duelu přišel krátce na začátku druhé půle. Ve 48. minutě s přehledem skóroval z penalty záložník Hořava. Pokutový kop nařídil švýcarský sudí Bieri za faul hostujícího Paulise na útočníka Krmenčíka. Pojistku přidal po hezkém úniku v 64. minutě šikovný italský legionář Jankto a v 79. minutě stanovil konečný výsledek 3:0 agilní Krmenčík.

Mohlo by vás zajímat: V Ústí jsem chytal za Vítkovice. Jsem zvědavý na nový stadion

„Hřiště bylo mokré, rychlý terén. V prvním poločase nám chyběl klid, proto jsme se do šancí dostávali jen málo. Jakmile jsme se ujali vedení, bylo to lepší," uvedl záložník Antonín Barák.

„Litva nějakou kvalitu má, ale měli jsme víc šancí," uvedl stoper Jakub Brabec. Trenér Karel Jarolím zvolil rozestavení s pěti středopolaři a jedním hrotovým útočníkem, do druhé půle prostřídal a hra byla lepší.

Přípravné fotbalové utkání v Ústí nad Labem: ČR - Litva 3:0 (0:0)Branky: 48. Hořava z pen., 65. Jankto, 79. Krmenčík. Rozhodčí: Bieri - Zgraggen, Heiniger (všichni Švýc.). ŽK: Matulevičius (Litva). Diváci: 3959.
Sestavy: ČR: I. poločas: Vaclík - Gebre Selassie, Sivok, Brabec, Novák - Darida, Barák - Krejčí, Dočkal, Zmrhal - Škoda. II. poločas: Koubek - Čelůstka, Kalas, Suchý, Hloušek - Hušbauer, Mareš - Sýkora, Hořava, Jankto - Krmenčík. Trenér: Jarolím.