Fotbalisté Loun si v sobotu v souboji o čelo krajského přeboru připsali další ztrátu. Ze hřiště Modlan si přivezli jen bod za bezbrankovou remízu. Slabou útěchou může být pro ně jen fakt, že první Hrobce také nevyhrály a druhé Srbice dokonce prohrály.

Při utkání v Modlanech gól 80 diváků nevidělo. Hosté se neprosadili, přestože od 61. minuty po vyloučení domácího Formánka dohrávali utkání v početní přesile. Po skončení remízového utkání se šlo na penalty, které lépe zvládli domácí. Ti tak mají bod navíc.

Baník Modlany zvládl penaltový rozstřel potřetí během čtyř posledních kol. „Jsou to zlaté dva body, musím před kluky smeknout klobouk, nechali na hřišti opravdu všechno," liboval si po zápase trenér domácích Miloslav Pohl.

V zápase měli více ze hry hosté. „Hráli jsme ze zatažené obrany a spoléhali na brejky. Z nich jsme měli i pár nebezpečných šancí. Ovšem Louny měly také spoustu dobrých příležitostí. Při nich nás opět podržel brankář Martin Slavík," popsal průběh zápasu Pohl. Zlomový okamžik mohl nastat zhruba 25 minut před koncem. Po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy domácí Jiří Formánek. „Od té chvíle nás Louny opravdu mlely. Jen jsme odkopávali balony, ale kluci opravdu jezdili po zadku," dodal Pohl.

Hrobce, které se do čela krajského přeboru vrátily po výhře v Lounech minulý víkend, remizovaly s Proboštovem 3:3. Narozdíl od Loun ale následné penalty zvládly a připsaly si tak celkem dva body. Srbice prohrály ve Vilémově 1:2. Žatec tento víkend nehrál. Podle losu se měl utkat s Blšany, které ale počátkem sezony soutěž odhlásily.

Modlany - Louny 1:0 (0:0) Penalty: 4:2

FK SEKO Louny: Pokorný - Vokurka, Krejčík, Fiřt, Suchý (62. Kurka), Kučera (71. Kotlan), Trup (81. Hrnčíř), Lesniak, Němec, Soukup, Vážný