Fotbalisté Loun i Žatce uspěli na hřištích soupeřů

Louny, Žatec – Oběma týmům v posledním kole krajského přeboru už o nic nepůjde, v tabulce skončily na druhém a pátém místě.

11.6.2017

Žatecký Petr Klinec (vpravo) dal v Litvínově tři góly.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

Fotbalisté Loun a Žatce v krajském přeboru o víkendu uspěli na hřištích soupeřů. Louny po remízovém utkání v Bílině přivezly druhý bod navíc z penalt, Žatec jasně vyhrál na hřišti Litvínova.

Před posledním kolem krajského přeboru je jasné, že první skončily Hrobce a zajistily si tak právo postupu do divize. Tento tým z Litoměřicka vyhrál v sobotu na hřišti třetí Krupky a upevnil si tak náskok na čele tabulky.

Druhé v tabulce skončí Louny a nic na tom nezmění ani poslední utkání, ve kterém za týden v sobotu 17. června doma přivítají právě Krupku. Té jde o udržení třetího místa, kam se mohou ještě posunout Srbice.
Slavoj Žatec skončí v této sezoně krajského přeboru na pátém místě. Nic na tom nezmění ani poslední utkání, ve kterém v sobotu doma hraje s Kadaní.

Louny nastoupily do utkání v Bílině aktivně, po čtvrthodince hry se trefil jejich kanonýr Michal Lesniak. Do poločasu ale vyrovnal Jan Rokos. V 65. minutě šly Louny opět do vedení, trefil se Pavel Soukup. Domácí ale dokázali opět vyrovnat, v 75. minutě dal na 2:2 nejlepší střelec soutěže – František Tůma. Pro něj to byl už 27. gól v sezoně. Hosté z Loun dohrávali v Bílině v deseti, když v 80. minutě viděl druhou žlutou kartu Petr Vokurka. Branka už nepadla, v penaltách Louny vyhrály 5:3.

Bílina – Louny 2:3 np. (1:1)

Branky: 75. Tůma, 37. Rokos – 15. Lesniak, 65. Soukup
Louny: Pokorný – Vokurka, Fiřt, Suchý, Kučera (82. Trhlík), Trup, Lesniak, Němec, Kurka (63. Vážný), Soukup, Kotlan (91. Schettl)

Žatec si v sobotu přivezl z Litvínova nejvyšší výhru v této sezoně. Slavoj sice prohrával, když se za domácí trefil Ducháček, pak už ale góly stříleli jen hosté. Kapitán Petr Klinec zaznamenal hattrick a s 23 trefami poskočil na čtvrté místo žebříčku nejlepších střelců soutěže. Přeskočil i lounského Michala Lesniaka, jenž dal zatím o gól méně. Poprvé se za žatecký Slavoj trefila zimní posila z Nového Sedla – Petr Loos.

Litvínov – Žatec 1:6 (1:2)

Branky: 17. Ducháček – 28. Klinec, 40. Klinec, 46. Hankocy, 49. Biely (vl.), 57. Klinec, 75. Loos
Žatec: Švarc – Zelinka (77. Suchan), Smékal (57. Loos), Hassman, Klinec (79. Šmejc), Zimola, Hankocy, Paul, Wiesinger, Sýs (73. Pinkr), Vl. Hynek (65. Šimeček)

Autor: Petr Kinšt

11.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci protestují na Mírovém náměstí v Lounech proti přítomnosti okupačních jednotek. Podle archivních poznámek dokonce drželi hladovku.

49 let po vpádu "spřátelených vojsk". Připomeňte si...

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Okres Louny - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Modlany, Žatec - Na hřišti silných Modlan dokázal vyhrát 2:1, stejným výsledkem jako před týdnem doma s Perštejnem.

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Praha, Louny - Od Motorletu dostali na jeho hřišti pět gólů a klesli do druhé poloviny tabulky.