Hned dvě okresní derby nabídlo úvodní kolo fotbalové I.B třídy. V obou hráli nováčci soutěže, kteří do krajské soutěže postoupili z okresního přeboru. Zatímco Černčice nestačily v Novém Sedle, Chlumčany vysoko vyhrály v Blažimi.

V Novém Sedle nastoupily oba celky s letními posilami – v útoku hostů hrál Gustav Suchan starší, který přišel ze Slavoje Žatec. A uvedl se skvěle. V prvním poločase zaznamenal dva góly a na jeden přihrál. V obraně Černčic zase nastoupil Kamil Smola, jenž do týmu přišel během letní přestávky z Dobroměřic.
Do utkání na tradičně perfektně připraveném trávníku v Novém Sedle vstoupili lépe hosté, Vladimír Radoský prošel domácí obranou a sám před brankářem Jakubem Haštabou nezaváhal – 0:1. Pak ale převzali iniciativu domácí, rozhádané hosty zatlačili před jejich branku a začali si vytvářet šance. Ve 23. minutě šel sám na brankáře Jakub Sitár, jeho střelu Petr Vydra sice vyrazil, ale jen k úplně volnému Suchanovi, jenž s přehledem vyrovnal.

Fotbalisté Nového Sedla (v pruhovaných dresech) porazili Černčice 5:1.Zdroj: Deník / Petr KinštGustav Suchan stál o minutu později u druhého gólu domácích. Nacentroval míč před bránu na kapitána Marka Hodase, který nadvakrát poslal hosty do vedení – nejprve se trefil do tyče a pak míč uklidil do sítě. Ve 36. minutě rozhodčí Holly odpískal pokutový kop pro domácí po skluzu Uldricha, po konzultaci se svým asistentem jej ale správně odvolal. Domácí to nemuselo dlouho mrzet, třetího gólu se dočkali ještě do přestávky. Byla to kuriózní branka. Černčický Jiří Seifert ve snaze míč rozehrát trefil hlavního rozhodčího, od něj se odrazil k volnému Suchanovi, který s přehledem zvýšil na 3:1.

Ve druhém poločase zvýšili hosté aktivitu, na dobře hrající domácí to ale nestačilo. Vytvořili si pouze jednu velkou šanci, při které střelu Radoského vykopával z prázdné brány Luděk Holák. S přehledem hrající domácí přidali ještě dvě branky. Po samostatné akci zvýšil na 4:1 Pavel Votava. Gólový účet zápasu pak završil Michal Hon, jenž se prosadil hlavou po rohovém kopu. Branku pak oslavil za potlesku domácích fanoušků dlouhým polibkem se svou přítelkyní.

Nové Sedlo – Černčice 5:1 (3:1)

Branky: 23. a 44. Suchan, 24. Hodas, 70. Votava, 82. Hon – 10. Radoský; Rozhodčí Holly; ŽK: 2:3; Diváci: 70

Nové Sedlo: Haštaba – Krupička, Hon, L. Holák, Novotný – Novák, J. Holák, Hodas (75. Varga), Votava – Sitár (49. Kačenák), Suchan (58. Černý)
Černčice: Vydra – Chlouba (46. Vrba), Seifert, Smola, Uldrich (82. P. Laurich) – Izera (75. Svoboda), Šus, Radoský, Ondráček – Hlinka (82. L. Laurich), Vild

Druhý nováček soutěže z okresu Louny, Chlumčany, si vedl v úvodním kole I.B třídy o poznání lépe než Černčice. V Blažimi jasně vyhrál. A to hlavně čtyřmi brankami, které dali hosté na konci prvního a začátku druhého poločasu. Domácí šli do vedení, když se trefil Kamil Lenkvík, David Šlechta ale rychle vyrovnal. Blažimští se ještě jednou ujali v zápase vedení po brance Dominika Onuščáka, i na tento gól hosté rychle zareagovali – vyrovnával Jakub Homolka. V závěru poločasu se domácí nestačili divit – ve 45. minutě dal na 2:3 nejprve Tomáš Hadač, na 2:4 zvýšil Robert Holler. Než se domácí v úvodu druhého poločasu rozkoukali, Tomáš Hadač a Jakub Veselý přidali ještě další dva góly a bylo rozhodnuto.

Blažim – Chlumčany 2:6 (2:4)

Branky: 20. Lenkvík, 30. Onuščák – 23. Šlechta, 33. Homolka, 45. a 48. Hadač, 45. Holler, 53. Veselý; Rozhodčí: Hejl; ŽK: 2:0; Diváci: 40
Blažim: Suvák – Pučok, Lenkvík, Hosnedl, Nájemník (60. Fartág), Kobylák, Hegenbart, Wild, Berka, Zámek, Onuščák (73. Bartko)
Chlumčany: Borl – Jenček, Houda, Aichinger, Holler – Homolka, Petrlík (15. Diák), Šlechta (59. Vavrica), Sekula (88. Bauer) – Vesel, Hadač

Pátý zástupce okresu Louny v I.B třídě, Tuchořice, si na úvod soutěže bez větších problémů poradil doma s Braňany. Rozhodl druhý poločas, ve kterém domácí vstřelili tři branky. Od 31. minuty hrály Tuchořice v deseti, když rozhodčí po dvou žlutých kartách za fauly vyloučil Tomáše Holána. Ve 45. minutě se počet hráčů na hřišti vyrovnal. Kapitán hostů Radek Žorna strčil do hráče domácích a viděl červenou kartu.

Tuchořice – Braňany 4:1 (1:1)

Branky: 32. Provazník, 48. (pen.) a 75. Orság, 78. Bureš – 41. Rain; Rozhodčí Dočekal; ŽK: 1:1; ČK 1:1; Diváci 50.
Tuchořice: Spodniak – Kašík, Bodnar (85. Kocek), O. Plánička, Bureš, Mlejnek, M. Plánička (83. Adam), Provazník, Malý, Orság, Holán