Fotbalisté Vroutku neuspěli v posledním přípravném utkání, když v neděli 20. srpna prohráli na hřišti Tatranu Rakovník s tamním béčkem 2:5. Hosté se ujali zaslouženě vedení, domácí otočili, ale Vroutek ještě do poločasu srovnal. Ve druhé půli už dávali góly jen domácí.

Pro Vroutek to byla poslední příprava, během níž v létě například porazil Tuchořice 3:0 a prohrál v Novém Sedle 1:2. V sobotu 26. srpna čeká na Vroutek první zápas v krajské I.A třídě, kam tým z Podbořanska na jaře postoupil po vítězství v I.B třídě. K úvodnímu utkání nastoupí v sobotu v 17 hodin, do Vroutku přijede Březno.

Sestava Vroutku během léta žádných velkých změn nedoznala, pouze z Tuchořic přišel ofenzivní záložník Petr Volkman.