Slavoj splnil povinnost

ŽATEC - Vítězství nad poslední Bílinou příznivce potěšilo mnohem víc než předvedená hra.

14.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENIK/Archiv

Důležité tři body vybojovali ve středu 12. září v utkání krajského přeboru fotbalisté Slavoje Žatec za vítězství 3:0 nad SIAD Bílina. Na první pohled velmi cenné vítězství a zdánlivě snadné, s posledním mužstvem tabulky, které ještě nemá ani bod. Příznivci, kteří utkání viděli, se však samou pýchou určitě nenaparovali. Fotbal totiž patřil do kategorie podprůměrných, a to i ze strany vítězů.

Slavoj začal celkem dobře a dostal se do vedení už v 8. minutě, kdy zpětnou přihrávku Matějky využil Měšťan a vydařenou střelou otevřel skore. V 15. po centru Bauchnera a hlavičce Uhliara další radost domácích ukončil zvednutý praporek asistenta Sejkory, který během deseti minut zastavil celkem tři velmi slibné akce.

Tím uťal útočné kombinace Žatce. Jeho útočníci se báli nabíhat za obránce, záložníci tam už ani míče neposílali a středová řada se postupně vytratila ze hry. Naštěstí domácím dobře pracovala obrana a do přestávky dovolila hostům dostat se jen dvakrát do blízkosti Voigta. Šance ve 36., ze které hosté překopli zblízka branku, však byla gólová.

Druhý poločas se hra utápěla mezi oběma pokutovými územími. Domácím chyběl nápad, středopolaři hráli „tempem na zaseknutou trojku“, takže nedůsledně vykrývali prostor a obrana začala kupit chyby, což soupeř nepotrestal. Naopak při snaze vyrovnat otevřel prostor, čehož využil Sirový. Nejprve v 67. po autovém vhazování od poloviny hřiště s míčem jak tank došel až do branky na 2:0. Z jeho přihrávky v 87. minutě pak pečetil výsledek Jarolím, když obešel i vybíhajícího brankáře Pohla a z úhlu trefil branku.

Žatec – Bílina 3:0 (1:0)

Branky: 8. Měšťan, 67. Sirový, 87. M. Jarolím. Rozhodčí Šefčík – Sejkora, oborník, ŽK 3:2, 100 diváků.

Žatec: Voigt – Jindra, Oppel, Zlatohlávek, Kubálek – Bauchner, Plášil, Měšťan – Matějka (76. M. Jarolím), Uhliar (88. Klíma). Trenér Jan Laibl.

Žatec tak načal úspěšně sérii tří domácích utkání, neboť už v sobotu 15. září hostí Štětí a příští týden Loko Chomutov.

14.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vrchlického divadlo v Lounech

Maturanti gymnázií obdrží vysvědčení v divadlech

Test před mistrovstvím Jazzmanům vyšel

Hanobení lidských ostatků do zákona o pohřebnictví neprošlo

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ – Nový zákon o pohřebnictví zavede speciální přípravnou místnost, ale také přijde města a obce draho. I o tom hovoří Antonín Cícha, ředitel pohřební služby z ústeckého Střekova. Zákon bude platit od příštího roku.

Farmáři ze slovinského Žalce se přijeli podívat na chmelnice

Žatec /FOTO/ - Partnerské město je rovněž centrem chmelařské oblasti. Hosté se zajímali například o boj se škůdci.

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.