Hokejisté Litvínova v generálce padli

Litvínov /OD SOUSEDŮ/ - Extraligový tým propadl v derby s chomutovskými Piráty, doplatil na chabou koncovku.

9.9.2011

Chomutov (v modrém) slavil v Litvínově výhru 2:1.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Hokejisté Litvínova nezvládli čtvrteční poslední prověrku před startem extraligové soutěže, který je čeká v příštím týdnu.

Severočeská Verva si pozvala ke generálce regionálního rivala z prvoligového Chomutova a třebaže byla lepší, prohrála 1:2.

Litvínov měl od úvodu zápasu střeleckou převahu a místy až drtivý tlak, jenže hráči jakoby se vystříleli v úterý proti Benátkám, kterým nasázeli 6 gólů. Měli i trochu smůlu jako při šanci Lukeše, který jen zazvonil tyč. Naopak Chomutov, který v první třetině vyslal na Volkeho jen pět kotoučů, vedl ve 25. minutě už 2:0 po přesných zásazích Jíry a Helminena.

Domácím trvalo přes polovinu zápasu, než se dokázali prosadit. Ve 33. minutě potvrdil formu z přípravy Kubinčák a zblízka překonal litvínovského odchovance v brance Chomutova Hanuljaka, který jen chvíli před gólem vystřídal Řehoře. Verva pokračovala v náporu i v poslední třetině, jenže vyrovnat už nedokázala ani při power play.

Litvínov – Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Kubinčák (Hübl, Lukeš) - 16. Jíra (Kraft, Pulpán), 25. Helminen.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Gula, Jareš, Stříteský, Černošek, Kubát, Pojkar, Kousalík - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Majdan, Hanzl, Gerhá - Frolík, Hujsa, Maxa - Bojer, Heinisch, Jenáček.

Chomutov: Řehoř (32. Hanuljak) - Seman, Mrázek, Havíř, Palin, Macháček, Grof, Pulpán, Jillson - Haffenrichter, Sikora, Davídek - Hromas, Gajovský, Ondřej - Hřebejk, Helminen, Hruška - Procházka, Kraft, Jíra

Autor: Pavel Mikeš