Hokejisté Loun neudrželi tříbrankový náskok

Louny - V úvodním zápase sezony prohráli na vlastním ledě s Kadaní po samostatných nájezdech.

26.9.2011

Utkání hokejistů Loun (v bílém) proti Kadani BFoto: Václav Marek

Hokejisté Slovanu Louny vstoupili prohrou do nové sezony v hokejovém krajském přeboru.

V neděli 25. září na lounském stadionu před 150 diváky podlehli Kadani po samostatných nájezdech.

Od začátku byl vidět rychlý hokej z obou stran. V úvodu pozlobili hosté, ale konstrukce branky byla dobře postavena. Naopak uspěli domácí, když Svoboda pláchl všem a nedal Tichému šanci – 1:0. Důraz v útočném pásmu využil Šedivý, který přihrál Dittrichovi a ten vymetl pavučiny z branky – 2:0. Hosté vzápětí snížili na 2:1. Chvíli poté ale domácí využili přesilovou hru, když branku vsítil Veselák – 3:1. Pak kadaňský Toman snížil na 3:2. Domácí před sirénou přece jen ještě dokázali navýšit na rozdíl dvou branek, gól dal Derfler.

Ve druhé třetině se více bojovalo než hrál hokej. Padla jedna branka po akci Prokeše, kdy zvyšoval na 5:2 pro domácí Derfler. V závěru třetiny sudí Krob poslal lounské na pět min do třech, hosté ale branku nedali ani na začátku třetí třetiny.

Po vypršení přesilovky následoval zbytečný faul domácích a hosté Tomanem snížili na 5:3. Kadaň se tlačila do útoku a nepouštěla domácí z pásma. V 51. minutě uzavřel hattrick kadaňský Toman a minutu na to vyrovnal svou čtvrtou brankou v utkání na 5:5. Pak se hra vyrovnala a hrál se hokej nahoru a dolu. Celky chtěly rozhodnout v normální hrací době, ale kadaňský Toman svoji šanci nevyužil stejně tak jako domácí borci.

Na řadu přišly nájezdy, v nichž byl úspěšný pouze kadaňský Chotaš a tak hosté berou dva body. V příštím utkání zajíždějí hráči Slovanu Louny do Ostrova.

Louny – Kadaň B 5:6 SN (4:2,1:0,0:3)

Branky a asistence hráčů Loun: Svoboda, Dittrich (Šedivý), Veselák (Dittrich, Šedivý), Derfler, Derfler (Prokeš)

Sestava HC Slovan Louny: Dorn (Turza) – Pospíšil, Bečka, Trefný, Sak, Vavrica, Hloucha – Prokeš, Svoboda, Derfler – Vaic, Zetka, Petrlík – Dittrich, Šedivý, Veselák

Lukáš Turza

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Eliška a Vratislav Bílkovi fotili svatební fotky na litvínovském zimáku.
7

Hokejová svatba: Fanoušci si jako kulisu svatby zvolili litvínovský zimák

Nohejbal - ilustrační snímek.

Nohejbalisté Žatce zatím neprohráli, čekají je boje o návrat do extraligy

V úvodu fotbalové III. třídy padalo hodně gólů

Okres Louny – Osm ze čtrnácti celků je nových ve fotbalové III. třídě okresu Louny. Mistrovská sezona pro ně začala tento víkend, kdy hráči odehráli úplné předehrávané 13. kolo.

Bazén v Postoloprtech otevřou po letní přestávce v polovině září

Postoloprty – Návštěvníci se mohou těšit například na opravená sociální zařízení.

Na Doupově začalo velké cvičení, účastní se ho přes 1500 vojáků

Doupov – Ve vojenském prostoru Hradiště v Doupovských horách začalo v pondělí 21. srpna velké cvičení. Zúčastní se ho přes 1500 vojáků z bojového uskupení na bázi žatecké 4. brigády rychlého nasazení.

Fotbalisté rozehráli okresní přebor, nováček z Vrbna rozstřílel Vroutek

Okres Louny – Další nováček z Libčevsi překvapivě obral o body Lenešice, Panenský Týnec prohrál s Kozly.