Na lounském ledě bylo v neděli 11. prosince na programu hokejového pražského přeboru tradiční derby proti Roudnici nad Labem. Vzhledem k sobotnímu zaváhání Lomnice proti Letňanům čekal na vítěze tohoto utkání posun na průběžné třetí místo v tabulce. To se povedlo Lounům.

Soupeř oproti poslednímu střetnutí přijel s novou brankářskou akvizicí. Horáka v brance Roudnice hráči lounského Slovanu v první třetině příliš neprověřili, Roudnice vlétla do utkání s velkou vervou. Hráče Slovanu probudila až úvodní branka hostů. Ve 14. minutě využil přesilovou hru Pavlata dělovkou od modré. Ve zbylých minutách první třetiny přišli první vážnější šance domácích, leč bez úspěchu.

Šancí bylo hodně

Ve druhé třetině předváděl Slovan již zlepšený výkon a povedl se i začátek periody. Hned při prvním střídání číhal osamocen před brankářem Prokeš, který využil nahrávku zpoza branky od Kouska. Hra se za stavu 1:1 přelévala ze strany na stranu, oba týmy měly dostatek šancí na zvrácení skóre. Jednu z nich využil po akci třetího útoku zkušený Derfler. Po druhé třetině se ovšem do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Dvě minuty před koncem udělil Bradáč provokujícímu Drábkovi dvě rány pěstí, za což od hlavního rozhodčího vyfasoval pětiminutový trest. Hostům se dlouhou přesilovou hru podařilo proměnit.

Hosté měli v úvodu poslední třetiny příležitost dostat se do vedení, z vyloučení Bradáče zbývaly ještě necelé tři minuty. Slovan ovšem oslabení zvládl bez inkasované branky a poté v rozmezí minuty a půl třemi brankami rozhodli o vítězi tohoto utkání. Postupně se prosadila trojice Derfler, Růžek, Dalecký a o osudu utkání bylo rozhodnuto. V 51. minutě za stavu 5:2 předvedl další zbytečný zákrok hostující „známá firma" Drábek, který poslal hlavou k mantinelu Kolčavu. Ten se z dopadu rychle oklepal a s Drábkem si vyřídil účty vyhranou bitkou. Hostující tým, který se ve třetí třetině více zabýval diskuzemi s rozhodčím než hrou, dorazil v 53. minutě druhou brankou v utkání Růžek. Minutu před koncem si ještě vychutnal hostujícího brankáře Veselák a potvrdil výhru Slovanu 7:2.

Další utkání je na programu v sobotu 17. prosince, kdy do Loun opět přijede Roudnice nad Labem. Tentokrát v rámci ústeckého přeboru, ve kterém Slovan bude obhajovat první místo v tabulce. Jedná se o poslední utkání v letošním kalendářním roce. Jelikož se blíží vánoční svátky, tak se Slovan rozhodl, že vstupné z tohoto utkání půjde na dobrou věc.

V sobotu při zápase bude oznámena organizace, která vybrané peníze dostane.

Louny - Roudnice 7:2 (0:1, 2:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 21. Prokeš (Kousek, Dalecký), 29. Derfler (Csonka, Veselák), 47. Derfler (Prokeš), 47. Růžek (Kunrt, Šedivý), 48. Dalecký (Csonka, Kousek), 53. Růžek (Prokeš), 59. Veselák (Kunrt) - 14. Pavlata, 39. Nenadál (J.Brandejský, Pavlata)

HC Slovan Louny: M. Charvát - Svoboda, Srb, Kunrt, Hloucha, Kolčava, Bradáč - Dalecký, Kousek, Prokeš - Šedivý, Růžek, Zika - Veselák, Derfler, Csonka
Trenéři: Kovařík, Šedivý

Hokejová tabulkaZdroj: Deník