Útok na druhou příčku první ligy házené nevyšel lounským hráčům. Lokomotiva prohrála o tři branky ve Dvoře Králové. Louny tak přišly o možnost se na druhou pozici dostat, před posledním kolem je jisté, že první ligu vyhrála Bystřice. Druhý skončí rezervní celek Jičína. Louny, pokud zvítězí v neděli 20. května doma od 13 hodin nad poslední Košutkou, budou jistě třetí. Výborného výsledku Louny zřejmě dosáhnou hned po postupu ze druhé ligy.

Do Dvora Králové Louny odjížděly bez několika opor, více prostoru tak dostali dorostenci. Hned v úvodu prvního poločasu se domácí ujali taktovky, dvacet minut před koncem prvního dějství vedli už o devět branek, v poločase byl stav 16:10 pro domácí.

Ve druhé půli se házenkářům Lokomotivy dařilo postupně náskok umazávat, výborně ale chytal v brance domácích Babčaník. V závěru duelu už si hráči Dvora Králové výsledek pohlídali a Louny tak odjížděly domů s porážkou 27:30. Fanoušci ale doufají, že chuť si spraví proti Kušutce.

Dvůr Králové - Louny 30:27 (16:10)