Lokomotiva definitivně padá do druhé ligy

Strakonice - Házenkáři Lokomotivy Louny padají do druhé ligy. Malou naději na záchranu umlčela rezerva Dukly výhrou, navíc i Louny prohrály v posledním zápase sezony se silnými Strakonicemi.

17.5.2014

Útočník Loun (v bílém) proniká do obrany Chodova v jednom z dřívějších utkání házenkářů.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

K utkání posledního kola první ligy cestovali lounští muži s vědomím, že již nemůžou ligu zachránit, jelikož rezerva Dukly doma porazila s přehledem Náchod. Navíc je čekal téměř nejtěžší možný soupeř - Strakonice. Strakonická hala je v posledních sezónách nedobytnou tvrzí.

Zápas začal dle očekávání velkým náporem domácích, kteří si nechtěli pokazit oslavy konce ročníku. Rychle se ujali vedení 4:1 a neustále se tlačili do rychlých protiútoků. Louny se chytily až kolem dvacáté minuty. Až poté lounští házenkáři vsítili několik branek a trochu zkorigovali chvílemi velmi vysoké vedení domácích. Náskok Strakonických byl v poločase tříbrankový, vedli 15:12.

Do druhé půle lounští házenkáři vstoupili opět špatně a náskok domácích se během chvíle navýšil na sedm branek. Strakonice nakonec zaslouženě zvítězily 35:28 a potvrdily sestup Loun o ligu níže.

Strakonice - Louny 35:29 (15:12)