Muži Šroubárny jsou dva body od postupu mezi elitu

Žatec /FOTO/ – Národní házenkáři Žatce sice překvapivě podlehli Kyšicím, porazili ale také konkurenta v boji o postup. Po výhře nad Ejpovicemi jsou s náskokem lídrem 2. ligy a od návratu do nejvyšší soutěže je dělí jen krůček.

7.6.2017

Utkání národních házenkářů Žatce (v zeleném) proti týmu KyšicFoto: Deník/Hynek Dlouhý

Mají čtyři body náskok na pozici lídra, vzájemný zápas s největším konkurentem z Ejpovic navíc vyhráli. Jsou dva body od postupu, na jejich zisk mají tři zápasy. Jen malý krůček od postupu do nejvyšší soutěže jsou žatečtí národní házenkáři. Dva body jim ale určitě nikdo nedaruje, ještě musí zabojovat.

V domácím dvojkole nejprve nastoupila Šroubárna proti druhým Ejpovicím. Prvnímu poločasu dominovaly obrany, vždyť ještě ve 12. minutě byl stav 1:1.
Boj o každý míč probíhal i v dalších minutách, defenzivy kralovaly. Za celou první půli padlo jen sedm branek, Žatec vedl 4:3.

Ve druhé půli přece jen útoky začaly proměňovat šance, hlavně ten žatecký. Střelci Šroubárny se nakonec rozstříleli, Dan Nociar se v utkání trefil devětkrát, Pavel Sýkora pětkrát. „Druhý poločas byl v podobném duchu, jako ten první. Kolem patnácté minuty vzal ale několik střel na sebe Daniel Nociar a nám se podařilo odskočit na větší gólový rozdíl a hosté už nedokázali zareagovat,“ radoval se po utkání žatecký útočník Michal Janák.

Žatec nakonec Ejpovice porazil 17:12.

Druhý den pak Šroubárna přivítala deváté Kyšice. „Stačilo“ vyhrát a Žatec by předčasně slavil po roční pauze návrat do nejvyšší soutěže. Jenže Šroubárna tentokrát hrála v hodně oslabené sestavě. Chyběly hned tři opory. Štěpán Horník, Pavel Sýkora a Dan Nociar odjeli pomáhat Nezvěsticím v play off první ligy, a tak si ostatní museli poradit bez nich. Kyšice ale domácí překvapily a zaslouženě vyhrály. Oslavy postupu se tak v Žatci prozatím odkládají.

„Do utkání jsme vstoupili dobře, hned první útoky se nám podařilo proměnit. Utkání bylo vyrovnané do stavu 4:4, pak se ale povedlo hostujícímu týmu odskočit na rozdíl dvou branek. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zkusíme s utkáním ještě něco udělat, bohužel po dvou ztrátách v útoku jsme se dostali do stavu 5:9. Poté už se utkání drželo za vydatného deště na rozdílu čtyř až pěti branek,“ okomentoval prohraný duel Janák.

Šroubárna prohrála s Kyšicemi 13:19, soupeř poskočil v tabulce na sedmé místo. Po devatenácti kolech tak je Žatec ve vedení druhé ligy národní házené s náskokem čtyř bodů před druhými Nýřany B, které ale nemohou postoupit. Třetí jsou Ejpovice, mají stejnou ztrátu na lídra. Šroubárna prozatím čtrnáctkrát vyhrála, dvakrát remizovala a třikrát prohrála. K postupu je velmi blízko, stačí získat dva body. „Nyní nás čekají ještě tři utkání ve kterých musíme uhrát dva body, abychom měli zajištěný postup do první ligy,“ dodal Janák.

Šroubárna nyní zajíždí na půdu devátých Litohlav, poté doma přivítá šesté Vřeskovice a čtvrté Příchovice. „Postup je náš jednoznačný cíl,“ dodal Dan Nociar, jeden z tahounů týmu.

7.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

Slavoj Žatec (v zeleném) před týdnem těsně porazil nováčka z Perštejna 2:1 (1:0).

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!