Šroubárna bezpečně přehrála Raspenavu

Žatec - Národní házenkáři Žatce se letos poprvé ve druhé lize představili fanouškům doma, hned je potěšili bezpečnou výhrou 26:22.

26.4.2012

Utkání Žatce (v zelené) proti Podhornímu ÚjezduFoto: Deník/Hynek Dlouhý

Po úvodní smolné prohře o jedinou branku si žatečtí národní házenkáři spravili chuť ve druhém jarním duelu. Podařilo se jim to v domácí premiéře proti Raspenavě.

Úvod utkání se vyvíjel podle očekávání. „Soupeř se do třinácté minuty držel a dokonce se mu podařilo jít i do krátkého vedení. Ovšem pak se veškeré snahy o vstřelení branky rozbíjely o spolehlivě hrající obranu a my se tím mohli vzdálit až na pětigolový rozdíl,který jsme udrželi až do poločasového stavu 14:9," viděl úvod zápasu Václav Havránek, vedoucí žateckého mužstva.

Druhý poločas si Žatec pohlídal

Ve druhém poločase hosté přidali na efektivitě, muži Šroubárny ale bezpečně drželi krok a nedovolili Raspenavě přiblížit se na nebezpečný dostřel. „Stříleli jsme branky takzvaně kus za kus a díky tomu dovedli zápas do vítězného konce. Raspenavu jsme porazili 26:22," dodal Havránek.

Šroubárna je po třinácti odehraných kolech na osmém místě druholigové tabulky, v tomto ročníku se jí prozatím nedaří tolik, jako v předcházejících dvou. Na kontě má pět výher, dvě remízy a šest proher.

Osmé místo

Sedmé Řevnice a deváté Vřeskovice mají stejně bodů, tedy dvanáct. Tabulku druhé ligy národní házené vedou Čakovice s třiadvaceti body.

O víkendu Žatec vyjíždí ven V sobotu se utká s Ejpovicemi, které jsou desáté, a v neděli s Všenicemi. Ty jsou zatím na bronzovém stupínku ligové tabulky. Doma se Šroubárna představí opět 6. května, kdy přivítá Řevnice.

Žatec - Raspenava 26:22 (14:9)

Sestava (branky) Žatce: Š. Horník, M. Horník - Lučan, Pavlas, P. Nociar, Juran - P. Sýkora (11), Hradiský (5), Janák, D. Nociar (8), Antol (2)

26.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

70

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Utkání Loun (v bílém) proti Lovosicím
9

Lokomotiva přehrála Lovce, Lovosice poprvé ztratily

Žena nechtěla pustit bývalého přítele do bytu, vnutil se tam násilím

Okres Louny - Neodbytnému muži nyní v krajním případě hrozí až dva roky vězení.

Domácnosti v Lounech osloví tazatelé kvůli výzkumu

Louny - Zkoumání má přinést nové poznatky o vztazích v české společnosti.

Policie stále hledá bankovního lupiče. Poznáte ho?

Podbořany - Lupič si přišel pro peníze do podbořanské banky. Ještě předtím přepadl i banku v Kadani.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.