Žatec v předposledním klání v Chomutově začal velmi dobře, už v osmé minutě vedl 4:0, ve dvacáté pak 9:2. Na konci první půle se sice začaly prosazovat také domácí hráčky, hlavně Čihařová, přesto úvodní poločas skončil velkou převahou hostů. Chomutov po prvním poločase prohrával 9:15.

„Výsledek prvního poločasu mohl být ještě mnohem příznivější, protože naše děvčata ještě osmkrát trefila tyčku," viděl žatecký trenér Josef Popelka. „Do druhého poločasu jsme ale naopak vstoupili velice laxně především střelecky, a tak místo zvyšování náskoku jsme pokračovali v zahazování připravených střeleckých příležitostí, což se odrazilo na celkovém skóre," mrzelo kouče Šroubárny.

Závěr zápasu si ale Žatec pohlídal, dal v poločase nakonec deset gólů a bezpečně zvítězil s náskokem šesti branek.

Žatecký trenér mohl, díky dostatečnému náskoku, zkoušet nové složení obrany bez zkušené Zimové, na beku nastoupila Hornová. Obrana řada navíc hrála po delší zdravotní přestávce opět s Lucií Nociarovou Vlčkovou a její přítomnost byla podle trenéra velkým přínosem pro celkový projev hry obrany.

Žatec nakonec v Chomutově dokráčel pro pohodlné vítězství 25:19.

O víkendu zajíždí k poslednímu zápasu do Hlinska, které je v tabulce nejvyšší soutěže o příčku výše, tedy šesté.

Chomutov - Žatec 19:25 (9:15)

Sestava (branky) Žatce: Černovská - Hornová, Nociarová - Vlčková, K. Kuželová, Karasová - Potěšilová (11), L. Kuželová (1), Jurkovičová (5), Nesnídalová (8)