BĚH OLDŘICHA A BOŽENY: Nejrychlejší čas měl běžec z Vinohrad

Peruc - Při tradičním klání poměřilo síly na šedesát účastníků.

9.7.2010

Běh za Oldřichem a Boženou v PeruciFoto: Deník/Libor Želinský

Jiří Wallenfels byl nejrychlejším běžcem v hlavním závodě Běhu Oldřicha a Boženy, konaném v minulých dnech v Peruci.

Trať o délce 8,7 km dokázal uběhnout za 29 minut a tři vteřiny.

Vítěz je členem TJ Sokol Vinohrady, běžel v kategorii mužů do 45 let a dokázal porazit řadu borců, kteří byli i o deset let mladší než on. „Respekt a obdiv však zaslouží všichni účastníci za odvahu a zvládnutí náročné trati,“ uvedl pořadatel běhu Pavel Novák z TJ Sokol Peruc, který v pátek oznámil výsledky.

Druhý nejlepší čas měl Josef Poduška z AC Tempo Kladno, který trať uběhl za 29:14,8. Třetí byl Jiří Rosol z Lokomotivy Beroun v čase 31: 20,7.

Na trať si troufly i dvě ženy a Carmen Beshirová z klubu SK Zdice dokázala závod zvládnout za 34 minut a 24 vteřin.

Celkem se hlavního závodu zúčastnilo 29 sportovců. V dětských a mládežnických kategoriích pak soutěžilo dalších 30 dětí, takže celkem měl běh šest desítek účastníků. Vítěz hlavního závodu vyhrál prémii jeden tisíc korun.

Vesnice se žabími jmény budou v sobotu soutěžit

Žatecko - Zábavný den pro veřejnost bude připraven na fotbalovém hřišti v Novém Sedle u Žatce. Jedním z jeho poselství je i podpora přátelství mezi Čechy a Slováky.

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

Ústecký kraj - Katastrofální záplavy působily komplikace i lidem žijícím daleko od řeky. Pokud chtěli přejet mezi kraji, najeli i stovky kilometrů.

Dočesná hlásí novinku. Klidová zóna vznikne v klášterní zahradě

Žatec – Zajímavou novinku přichystali v Žatci pořadatelé již 60. ročníku Dočesné, slavností piva a chmele, které se ve městě budou konat 1. a 2. září.

Začíná podzimní TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského piva!

Okres Louny - Oblíbenou tipovací fotbalovou soutěž si nově můžete užít i v týmu se svými přáteli!