Třetí a šestá. Svěcená v Eindhovenu zacinkala

Eindhoven – Na prestižním mítinku v Holandsku dohmátla žatecká plavkyně šestá na 50 m motýl, bronz získala na 100 m motýl.

11.4.2017

Lucie SvěcenáFoto: Deník/Hynek Dlouhý

Podruhé se letos Lucie Svěcená ukázala v cizině, podruhé vylovila z bazénu cenný kov. V Berlíně před časem vybojovala zlato a stříbro, nyní v Eindhovenu dosáhla na bronz, přidala ještě šesté místo.

Třetí místo vybojovala v Holandsku na velmi kvalitně obsazeném mítinku na trati sto metrů motýlek. Do finále postupovala mladá žatecká plavkyně dokonce s nejlepším časem, ve finále ale 1.00,14 stačilo „jen“ na třetí příčku. „S časem na stovce nejsem moc spokojená. Nevím, zda to bylo tím, že jsem měla zablokovaná žebra, únavou, nebo také tím, že mi to holt nesedlo,“ hodnotila dost kriticky svůj výkon Svěcená i přesto, že získala bronz.

Naděje českého plavání se v bazénu v Eindhovenu ukázala i na poloviční padesátce motýl. Do finále postoupila časem 26.72, což je hodnota jen 23 setin za jejím národním rekordem. Ve finále pak zaplavala čas 26.81 a dohmátla šestá. „S padesátkou jsem maximálně spokojená,“ uvedla mladá plavkyně.

Přípravy na republiku a světový šampionát

Nyní na Svěcenou čekají další starty před republikovým šampionátem a hlavně před vrcholem sezony, světovým šampionátem v Maďarsku. V Budapešti by ráda navázala na skvělou loňskou sezonu. „Finále tam bude hodně moc těžké, konkurence bude obrovská. Ale určitě budu bojovat o co nejlepší umístění, motivaci mám, semifinále by bylo skvělé. A když tam zaplavu zase nějaké osobní rekordy, bude to fajn,“ svěřila se Svěcená.

Do té doby čekají ještě na dívku, která byla loni sedmadvacátá na olympiádě, dvanáctá na MS a osmá na ME, další starty v zahraničí, kde chce měřit síly s kvalitnější konkurencí. „Doma“ se ukáže pravděpodobně jen v Pardubicích a na republikovém mistrovství. Tam bude obhajovat titul české motýlkářské královny na tratích padesát a sto metrů.

11.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Cvičení na Doupově

Vojáci ze Žatce cvičí na Doupově

Škoda 110 R.
AUTOMIX.CZ
13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Město v dopise žádá pivovar, aby neustupoval od opravy domu

Žatec – Rekonstrukce objektu by měla stát zhruba patnáct milionů korun. Jedenáct milionů by mohla pokrýt schválená dotace.

Ervěnice se proti Domoušicím držely do třetí branky, pak už to byla křeč

Jirkov – Utkání I.A třídy nabídlo relativně vyrovnanou první půli. V té druhé vsítili hosté další tři branky.

Zámek v Jimlíně opět připravuje celoroční cyklus přednášek

Jimlín – Už tuto středu je na programu první setkání. Vít Pávek pohovoří o scelování majetku rodu Schwarzenbergů.

Soutěž o Lounech a okolí jde do finále

Louny - Populární klání pro školáky a mnohdy celé jejich rodiny čeká poslední soutěžní kolo. Rozhodnout může drobnost.