Bešíková i Balon přivezli z Plzně zlaté medaile, celkem mají čtyři

Plzeň, Žatec - Do Plzně se sjela velká konkurence, přijeli i plavci z Maďarska.

14.3.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Taneček

Sedm medailí přivezli žatečtí mladí plavci z prvních větších závodů sezony v Plzni. Ve velké konkurenci, nejen plavců z ČR, ale i z Maďarska, se dařilo hlavně Lence Bešíkové, která vylovila dvě zlaté a stříbro a Kristiánu Balonovi, ten sesbíral dvě zlaté a bronz.

Lenka Bešíková vytvořila nový rekord plzeňských závodů na 50 metrů znak a získala první místo i v konkurenci starších závodnic. Vyhrála také na trati 100 metrů znak.

Výborně zvládla svou doplňkovou disciplínu 50 metrů volným způsoben, kde dohmátla druhá. „Lenka letos bude bojovat o další titul mistryně republiky v Ostravě, a také na Letní olympiádě mládeže v Brně," představil hlavní cíle Bešíkové pro letošní rok trenér Jiří Karas.

Tři medaile pro Bešíkovou i Balona

Druhým plavcem, který pokořil rekord plzeňských závodů, byl Kristián Balon. Na prsařské padesátce porazil i maďarské soupeře a vyhrál. Také na dvojnásobné trati, na prsařské stovce, slavil výhru. Navíc ještě získal bronz v doplňkové disciplíně 100 metrů motýl. „Věříme, že jeho forma bude i dále stoupat a uvidíme Kristiána na nejvyšších příčkách na republikovém mistrovství i na a olympiádě mládeže," pokračoval žatecký trenér.

V Plzni se ale neztratili ani další žatečtí plavci. Pro stříbro si doplaval mladý znakař Jakub Kroulík na padesátimetrové trati. Na trati 100 metrů znak doplaval Kroulík na 5. místě. První desítku pak atakovaly Agáta Povová a Johana Rábová.

(jk)

Autor: Redakce

14.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
Mladíci protestují na Mírovém náměstí v Lounech proti přítomnosti okupačních jednotek. Podle archivních poznámek dokonce drželi hladovku.

49 let po vpádu "spřátelených vojsk". Připomeňte si...

Jak reklamovat koupený dům či byt

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Okres Louny - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Modlany, Žatec - Na hřišti silných Modlan dokázal vyhrát 2:1, stejným výsledkem jako před týdnem doma s Perštejnem.

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Praha, Louny - Od Motorletu dostali na jeho hřišti pět gólů a klesli do druhé poloviny tabulky.