Sto čtyřicet tři běžců a běžkyň se vydalo na trať půlmaratonu a běhu na deset kilometrů v Žatci. Vůbec první Žatecký půlmaraton vzbudil obrovský zájem mezi sportovci. Dorazili běžci místní, z okolí (Chomutov, Most, Louny, Ústí, Praha), ale také z jihu Čech nebo z Moravy. Trať vedla krásnou přírodou okolo řeky Ohře.

Vítězem hlavní mužské kategorie se stal žatecký Michal Balík, který trať půlmaratonu zvládl za 1:24:08. Druhý skončil Pavel Ryzák z Chomutova, třetí doběhl Lukáš Novák z Kateřinek. Mezi muži nad 40 let vyhrál Josef Vorel z Příčiny, třetí byl v cíli domácí Mirek Urban.

V ženské kategorii dosáhla na zlato žatecká Petra Bulecová, doběhla půlmaraton v čase 1:42:26. Druhá proběhla cílem u lávky přes Ohři Daniela Antůšková, třetí plzeňská Eliška Procházková. Také v kategorii žen nad 40 let byla první žatecká běžkyně, zvítězila Gabriela Korbášová.