VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Šipkaři se sjeli na I. Regionální master 2016

Podbořany - Do Podbořan se 23. ledna poprvé sjeli hráči a hráčky z Ústeckého kraje na I. Regionální master 2016 v elektronických šipkách. Turnaj byl vypsán v kategoriích TOP 16 muži, jednotlivci muži a ženy, dvojice muži a ženy, turnaj jednotlivců pro žáky a juniory a turnaj amatérů. Zúčastnilo se ho 102 mužů, 30 žen a 5 juniorů.

27.1.2016
SDÍLEJ:

TURNAJ JEDNOTLIVCŮ MUŽI. Vítěz Václav Schieferdecker ml., druhý Roman Rámeš a 3. Jan Čapek.Foto: Jiří Minařík

Celodenní šipkové klání odstartoval turnaj TOP 16 mužů ve čtyřech skupinách, kdy vždy poslední ze skupiny přešel do turnaje jednotlivců a 12 hráčů pokračovalo v play-off o turnajový titul.

Mezi poslední čtyři hráče se do semifinále probojovali dvojce Hájek Tomáš (U Havlů Třebenice) - Hradecký David (Fofr team Duchcov) a Hájek Zdeněk (Profi tytan Písty) - Kováč Karel (Kanec Most). Do finále postoupili přesvědčivě jak Hájek Tomáš, tak Hájek Zdeněk a ve finále se tak utkali nejstarší a nejmladšího hráč Topky. Zde mělo mládí jasně navrch a Hájek Tomáš přesvědčivě vyhrál 5:0.

V zápase poražených semifinalistů o 3. místo vyhrál Hradecký nad Kováčem, ve velmi napínavém a vyrovnaném zápase nejtěsnějším rozdílem 5:4. Na 5. místě se umístili Pech Jaroslav (Formani Duchcov) a Zýka Dušan (LM Pšov) a těchto prvních 6. hráčů si tak potvrdilo účast i v příštím turnaji TOP 16.

Poprvé se uskutečnil i turnaj TOP 8 žen, ve kterém jasně dominovala Rödlová Žaneta (Kanec Most), když ve finále porazila Ilenčíkovou Janu z LM Pšov jasně 4:0. 3. místo vybojovala Pilnáčková Kateřina (Pijonýři Litvínov), která porazila Strunzovou Jitku (Torzo Bílina) a s prvními dvěma hráčkami si zajistila účast v příštím TOP 8 turnaji.

Souběžně s turnaji TOP probíhal turnaj juniorů a žáků, kde se na 1. místě umístil Vlček Ladislav z Tigers Lenešice. Na 2. místě skončila Kovářová Nikola z WFS Eváň a 3. místo obsadila Holá Kristýna z Václaváku Černčice.

V turnaji jednotlivců muži se velmi dařilo Schieferdeckerovi Václavovi ml. (LM Pšov), který se i přes jednu porážku probojoval do finále, s do té doby neporaženým Rámešem Romanem (Black Death Písty). Ve finále se podařilo Schieferdeckerovi 2x Rámeše porazit a vybojovat si 1. místo na 1. RM 2016. Na 3. místě se umístil Čapek Jan (Darts club Žatec) a 4. místo vybojoval Tichý Josef ze stejného družstva. 5. místo a účast v příštím TOP 16 turnaji si ještě vybojovali Daňo Jan (Darts club Žatec) a Šnajberk Václav (U Havlů Třebenice).

V turnaji jednotlivkyň ženy velmi překvapila ještě juniorka Holá Kristýna, která dokázala vyhrát všechny svoje zápasy a poprvé vybojovala 1. místo na tak velkém a kvalitním turnaji. Poražená z finále Semencová Jana (Pijonýři Litvínov) se taktéž poprvé umístila v jednotlivcích na stupních vítězů a i pro ni je 2. místo velkým úspěchem. Na 3. místě skončila Chárová Zdenka (Predátoři Krupka) a doplnila první dvě hráčky v účasti na příští TOP 8.

V turnaji master dvojice muži si prvenství odneslo družstvo Profi Tytan Písty - Jaroš Václav a Hájek Zdeněk. Ve finále se dlouho potýkali s dvojicí Schieferdecker Václav ml. a Zýka Dušan z Ložiskové mafie Pšov. První finále vyhráli Mafiáni 2:1. Závěrečný zápas si už Tytánové z Píst nenechali utéct a zvítězili. Na 3. místě skončili hráči Black Death Písty Kokeš Václav a Macháček Petr a 4. místo obsadili hráči Kance Most - Kováč Karel a Šmejc Miroslav.

V turnaji master dvojice ženy byly dvě favorizované dvojice - Pilnáčková Kateřina (Pijonýři Litvínov) s Ilenčíkovou Janou (LM Pšov) a Mairichová Barbora (Kohouti Háj) s Rödlovou Žanetou (Kanec Most). Všem ale vypálila rybník dvojice Strunzová Jitka (Torzo Bílina) a Dlouhá Radka (Odpadlí piráti z mafie Podbořany), které ve finále dvakrát porazily Pilnáčkovou s Ilenčíkovou a mohly slavit 1. vítězství. Na 3. místě skončili Hejrovská Lucie (Leopardi od lípy Malšovice) a Šinfeldová Andrea (Profi Tytan Písty).

V Podbořanech se poprvé v historii konal turnaj „amatérů", který s přehledem vyhrál Suchý Petr z Litvínova.

V turnaji odpadlíků si 1. místem spravil chuť Malár David (Mniši s.r.o. Zábrušany). Ve finále porazil Frantu Vladimíra (Asterix Nový Bor) a na 3. místě společně skončili Jelínek Václav (Leopardi od lípy Malšovice) a Šrédl Jan (Patrioti Ústí nad Labem).

Jiří Minařík,
SČOŠS

Autor: Redakce

27.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martina Mikulášková

Mikulášková i další naděje už vědí, kde budou bojovat o další medaile

Mistrovství ve svíčkové.

Svíčkovou na zámku ochutnají herci z muzikálu Madagaskar

Auto v Černčicích uvízlo v Ohři

Černčice u Loun - Špatně zajištěný vůz sjel ze svahu a skončil pod hladinou.

Vesnice se žabími jmény budou v sobotu soutěžit

Žatecko - Zábavný den pro veřejnost bude připraven na fotbalovém hřišti v Novém Sedle u Žatce. Jedním z jeho poselství je i podpora přátelství mezi Čechy a Slováky.

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

Ústecký kraj - Katastrofální záplavy působily komplikace i lidem žijícím daleko od řeky. Pokud chtěli přejet mezi kraji, najeli i stovky kilometrů. 

Dočesná hlásí novinku. Klidová zóna vznikne v klášterní zahradě

Žatec – Zajímavou novinku přichystali v Žatci pořadatelé již 60. ročníku Dočesné, slavností piva a chmele, které se ve městě budou konat 1. a 2. září.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení