Žatec se na úvod střetl s pozdějším mistrem

Žatec /FOTO/ - Mladí národní házenkáři Šroubárny na domácí půdě stačili jen na páté místo na zimním halovém mistrovství republiky.

17.3.2011

Žatečtí mladíci (ve žlutém) v prohraném duelu s Plzní ÚjezdemFoto: Deník/Hynek Dlouhý

Páté místo patří po halovém mistrovství ČR v národní házené mladším žákům Žatce. V některých zápasech selhala střelba, titul šampiona si z města chmele odvezlo město piva Plzeň.

Žatec hned v prvním utkání nastoupil právě proti pozdějšími vítězi Plzni – Újezdu. Po vyrovnaném prvním poločase se soupeř ve druhé půli zlepšil a Plzeň vyhrála 13:8. Jediné vítězství si hráči Šroubárny připsali hned ve druhém startu, když porazili Studénku 14:10.

Pak ale přišla porážka od Ostopovic 7:11. Až do čtvrtého duelu, proti Drakenu Brno, ale drželi žatečtí mladší žáci naději na třetí místo. Podobně jako v jiných duelech ale selhala střelba útočníků Šroubárny. Proti Drakenu nakonec Žatec prohrál o jedinou branku 6:7 a přišel tak o medailovou naději.

V posledním duelu Šroubárna ještě podlehla Opatovicím 8:11. Nejlepším střelcem Žatce se stal Artur Večeřík s dvaadvaceti trefami. Dvanáct branek přidal druhý nejlepší střelec týmu Jan Fiala, sedm Wolf.

Celkovým vítězem zimního halového mistrovství republiky se stala Plzeň – Újezd s deseti body, druhé Ostopovice získaly osm bodů. Bronz má Brno za pět bodů, čtvrté skončily Opatovice, pátí domácí házenkáři Žatce a šestá Studénka.

Sestava (branky) Žatce: Lukeš – Masopust, Theuer, Kocaj, Gebert, Kužel, Durynk, Vida – Wolf (7), Večeřík (22), Fiala (12), Janich (3), Hořejší (2)