VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SVS seznamuje starosty měst a obcí s Podnikatelským záměrem do dalších let

Teplice - Základem úspěšné spolupráce je kvalitní komunikace – to platí všude, v profesním i osobním životě. Proto se Severočeská vodárenská společnost (SVS) snaží se svými akcionáři komunikovat aktivně a pravidelně, aby se k nim dostávaly informace potřebné pro jejich práci.

20.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: SVS, a. s.

To je důvod, proč se vedení SVS vždy v jarních měsících setkávají s akcionáři na tzv. aktivech akcionářů. Není nad osobní jednání a bezprostřední výměnu názorů v rámci diskuzí. Letošní setkání proběhne ve dnech 21. – 28. 4. 2015, a budou na nich prezentovány jak plány do budoucna, tak aktuální výsledky hospodaření, tak i další zásadní témata pro fungování SVS.

Tři aktivy akcionářů

Tato každoroční série aktivů akcionářů je pořádána jako setkání zástupců měst a obcí v regionu působnosti SVS, který zahrnuje sedm okresů Ústeckého kraje a tři okresy Libereckého kraje s celkem 458 akcionáři – městy a obcemi. Jarní aktivy akcionářů vždy předcházejí konání řádné valné hromady. Letos se uskuteční tři aktivy akcionářů, protože setkání jsou zorganizována pro více sousedících okresů.

Série bude zahájena setkáním 21. dubna, a to pro akcionáře z okresů Chomutov, Most a Louny. Následovat bude setkání 23. dubna pro okresy Jablonec nad Nisou, Liberec a Česká Lípa, a poslední z řady aktivů pak proběhne 28. dubna pro okresy Litoměřice, Teplice, Děčín a Ústí nad Labem.

Dopolední program seznámí akcionáře s návrhem Podnikatelského záměru na roky 2016-2020 (PZ), který představuje základní koncepční a strategický plánovací nástroj společnosti. Jedním z cílů Podnikatelského záměru je i „Zajištění provozu vodárenské infrastruktury po roce 2020". Akcionáři budou seznámeni se Studií variant, jejímž předmětem je posouzení proveditelnosti jednotlivých scénářů.

„Jedná se skutečně o ojedinělý projekt v České republice. Pro následující období fungování SVS je proto naprostou nezbytností vnitřní jednota a celistvost společnosti v souvislosti s tímto projektem, který bude zlomovým bodem v novodobé historii společnosti a zásadně určí její vývoj směrem k budoucím generacím", zdůrazňuje MUDr. Tomáš Indra, předseda představenstva SVS.

Spolehlivé a cenově dostupné služby

Podnikatelský záměr vychází z mise (poslání) a vize společnosti. Posláním SVS jakožto vlastníka vodohospodářského (VH) majetku je: zajišťovat v souladu s požadavky akcionářů a legislativy kvalitní, spolehlivé a cenově dostupné služby spočívající ve výrobě a dodávce pitné vody, a odvádění a čištění odpadních vod.

Vizí SVS je: být silnou nadregionální společností, která zodpovědně a efektivně spravuje VH majetek, podporuje jeho hospodárné rozšiřování, a která prostřednictvím majetku poskytuje kvalitní, spolehlivé a cenově dostupné služby, spočívající ve výrobě a dodávce pitné vody a odvádění a čištění odpadních vod.

Podnikatelský záměr již od vzniku společnosti v roce 1993 vychází ze základních principů fungování společnosti: 1. Uplatnění jednotné solidární ceny vody pro celé území, 2. Udržení sociálně přijatelné ceny vody, 3. Uplatnění racionálních podnikatelských metod v hospodaření společnosti, 4. Vkládání zisku do obnovy a rozšiřování majetku společnosti.

Solidární cena vody je jednou z nesporných výhod SVS pro její akcionáře. Je nutné tuto skutečnost zdůraznit, kdy platí jednotné ceny vodného a stočného pro všechny odběratele na celém území působnosti SVS bez ohledu na skutečné náklady v daném místě.

Nehraje tak žádnou roli velikost města či obce, dostupnost zdroje vody, vzdálenost od čistírny odpadních vod nebo investiční potřeby do VH infrastruktury.

Rovnoměrné rozložení investic

V rámci solidarity SVS přistupuje ke všem svým akcionářům stejně, což se projevuje např. také v rovnoměrném rozložení investic na celém území působnosti, a tato míra solidarity se prolíná ve všech činnostech společnosti. Projevuje se až v nejvyšších orgánech společnosti, a to v nominacích jednotlivých zástupců akcionářů do statutárních orgánů.

Každý okres v regionu působnosti SVS má svého zástupce v dozorčí radě společnosti, která kontroluje činnost představenstva. Nominace a volba těchto zástupců je výhradní záležitostí akcionářů toho daného okresu, a SVS do ní nezasahuje.

Zástupci obcí daného okresu navrhují kandidáta do dozorčí rady za svůj okres formou dohody „co obec to jeden hlas". Nerozhodují zde procenta akcií a představenstvo SVS se touto volbou nominantů řídí a předkládá je Valné hromadě ke schválení. Vždy se dodržoval tento princip tzv. Gentleman´s Agreement, kdy všichni akcionáři respektovali nominované zástupce příslušného okresu, ze kterého nominant vzešel.

V rámci odpoledního programu bude připravena prezentace vyhodnocení investičního plánu za rok 2014, komentář k probíhajícímu investičního plánu 2015, seznámení s výsledky hospodaření za rok 2014, informace o přípravě řádné valné hromady, a proběhne rovněž představení kandidátů do představenstva SVS a nominace členů do dozorčí rady SVS v souladu s výše uvedenými principy.

Aktivy akcionářů každoročně předznamenávají konání řádné valné hromady společnosti, která se letos uskuteční 18. června 2015 od 10 hodin v Krušnohorském divadle v Teplicích.

Autor: Redakce

20.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Výstava Dům 2016 v Lounech

V Lounech začíná další ročník oblíbené výstavy o bydlení

Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

FOTO: Boj s velkou vodou prohrál. V srdcích lidí ale Gaston zůstal

Děčín – Bojovník. To je nejčastější charakteristika jednoho ze symbolů povodní v roce 2002. Lachtan Gaston, který při povodních uplaval z pražské zoo, ale nakonec svůj boj s řádícími živly prohrál a nedaleko Magdeburgu uhynul.

Karolína Plíšková lehce prošla v Cincinnati dál

Cincinnati – Do třetího kola turnaje v Cincinnati prošla poměrně hladce lounská rodačka Karolína Plíšková. Česká tenistka obhajuje na tomto klání loňský titul, navíc brání také světový trůn.

Přepadli dvě banky, poznáváte je? Policie stále hledá pachatele

Kadaň, Klášterec nad Ohří /FOTO/ – Muži si přišli pro peníze ozbrojení. Policii se stále nepodařilo zjistit, kdo loupil.

Podvodníci zaplavují sociální sítě. Chtějí získat peníze skrze falešné profily

Severní Čechy - Neposílejte nikomu svoje číslo, policie varuje před podvodníky, kteří vytvářejí falešné profily na Facebooku a chtějí získat peníze. Méně pozorné uživatele dokáží připravit o tisíce korun. Snaží se získat ověřovací SMS pro internetové mobilní platby.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení