VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poškozený a obvinění z velikonoční bitky v Blažimi se osočují ze lži

Louny - Jasněji do průběhu střelby vnesla u hlavního líčení až rekonstrukce a vyjádření znalkyně.

10.11.2009
SDÍLEJ:

„Povalili mě na zem. František Jelínek starší na mě klečel a mlátil mě do obličeje. Ostatní do mě kopali. Zpoza opasku mi vypadla zbraň, kterou jsem nahmatal na zemi. Vzal jsem ji do ruky a přetahovali jsme se o ni," řekl podnikatel.Foto: DENÍK/Mirka Strnadová

Okresní soud v Lounech pokračoval v úterý 10. listopadu v hlavním líčení případu velikonoční bitky v Blažimi, která se udála v loňském roce.

Vše o případu včetně původní reportáže najdete v souvisejících článcích vpravo!

Soudkyně vyslechla další dva svědky, proběhla také rekonstrukce části rvačky, kdy došlo k výstřelu.

K soudnímu líčení se dostavili všichni tři obžalovaní – František Jelínek starší a mladší a Ladislav Uhlík, kteří jsou obviněni z ublížení na zdraví a porušování domovní svobody. Obžalovaní měli ještě s jednou osobou pod přezdívkou Maďar napadnout podnikatele Josefa N. v jeho domě.

Rvačce a přestřelce předcházela krádež kartonů piva a údajně i peněz z domu podnikatele. Toho krádež naštvala a měl napadnout na dětském hřišti obžalované. Další rvačka se pak měla strhnout v podnikatelově domě, kde vyšel výstřel, který zranil Františka Jelínka staršího na stehně. Zbraň patřila podnikateli.

Po výslechu strýce a dědy jednoho z obžalovaných, kteří vypověděli, že samotnou rvačku a střelbu v domě poškozeného neviděli, soud nařídil provedení vyšetřovacího pokusu přímo v jednací síni, který objasnil jak došlo k výstřelu.

Jak to vlastně bylo?

Poškozený vypověděl, že v době výstřelu ležel na zemi. „Porazili mě na zem a pistole mi vypadla zpoza opasku. F. Jelínek starší na mě klečel a mlátil mě do obličeje, ti další do mě kopali. Prali jsme se o pistoli, kterou jsem nahmatal na zemi. Když vystřelila držel jsem ji já a další ruce. Přetahovali jsme se o ní. Chvílemi jsem ztrácel vědomí,“ uvedl Josef N.

F. Jelínek se ohradil, že je to lež. „Oba dva jsme stáli. Chytil jsem ho pod krkem a přimáčkl ke zdi, z ruky jsem mu vytrhl brokovnici. Natočil jsem se a zavolal ven, aby někdo vzal tu brokovnici. V tu chvíli jsem slyšel ránu a ucítil štípnutí v noze. To mě postřelil. Zařval jsem na něj, povalil ho na zem, rvali jsme se pak na zemi. Kluci mi přiběhli na pomoc. Několikrát jsem ho uhodil do obličeje. Vzal jsem mu pistoli a vyšel ven,“ vypověděl.

Celé ukázce přihlížela znalkyně, která objasnila jaká verze je pravděpodobnější. „Vzhledem k dráze střelného kanálu, je pravděpodobnější verze, kdy proti sobě oba dva stáli. Pokud by leželi a o pistoli se prali, došlo by k jinému střelnému poranění,“ uvedla.

Soudkyně poté líčení ukončila a nařídila další jednání na prosinec. Chce ještě vyslechnout Norberta Lakatoše, který se v současné době nachází ve výkonu trestu a který by měl být oním Maďarem.

Autor: Miroslava Strnadová

Místo události:
10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Akce Ahoj, léto! u K-500 v Žatci

U kasáren proběhne tradiční program na závěr školního roku

Ilustrační foto.

Silnice mezi Louny a Smolnicí se opravuje, doprava je omezena

FOTOGALERIE: 14. ročník Memorial Air Show

Roudnice n. L. – Sobotní program letecko společenské akce Memorial Air Show v Roudnici nad Labem navštívily tisíce lidí.  Letecký program pokračuje také v neděli od 13 hodin. 

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Okres Louny - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Muzeum v Žatci připravuje na léto výstavu o své historii

Žatec – Návštěvníci budou moci poznat práci archeologů i konzervátorů. Lákat bude i Žatecký stroj času.

AKTUALIZOVÁNO

Aktivisté na Mostecku vtrhli do dolu Bílina, musela být zastavena těžba

Mostecko /FOTOGALERIE/ - Proti prolomení limitů těžby uhlí protestovaly v sobotu u Horního Jiřetína na Mostecku více než dvě stovky lidí. Několik z nich poté proniklo do dolu Bílina, který musel přerušit těžbu. Organizátoři svou akcí chtějí především upozornit na změny klimatu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies