VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prodej bytů se odkládá

Louny - Lounští zastupitelé se pohádali a na prodeji bytů se nakoncec neshodli.

15.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tomáš Januszek

Poslední letošní zasedání lounských zastupitelů se neslo v bouřlivé atmosféře. Pohádali se a nakonec se nedohodli na prodeji městských bytů. Jednání přihlíželo i několik nájemníků z těchto bytů, kterým se nelíbí, že cena za ně je příliš vysoká. Jednání bylo zmatené. „Museli jsme přepsat záznam z jednání, aby se vše ujasnilo. Někteří zastupitelé se dohadovali o tom, jak bylo hlasováno o podmínkách prodeje v radě města. Usnesení rady města bylo legálně schváleno,“ vysvětlila Renáta Čapková, tajemnice městského úřadu.

Podmínky bytů projednala pracovní skupina napříč politickým spektrem. Stávající nájemníci, kteří si budou chtít byt koupit, budou znát cenu, za kterou bude byt prodán. Částka, která vzejde na základě znaleckého posudku, bude snížena o 40 procent. Bude odhadován každý konkrétní byt.

Pokud se v domech uvolní byt, bude hned prodán ve veřejné dobrovolné dražbě. Tyto domy budou prodávány po bytových jednotkách s výjimkou těch bytů, které byly spolufinancovány státní dotací a to do doby, než uplyne lhůta stanovená poskytovatelem dotace. Bytové domy jsou rozdělené do tří skupin. V první skupině jsou domy na Tyršově náměstí s čísly popisnými 1967 až 1974, Suzdalském náměstí 2278 až 2281, ulicích Poděbradova 1118 a 1119, Karla St. Sokola 1123, Smetanova 1453, Palackého 1681 až 1684, U Spravedlnosti 1741 až 1744 a na Náměstí B. Rejta 2267.

Bytové domy ve druhé skupině, tedy v ulici Dukelská 1665, Štefanikova 1891 a Husova 460 a 1065 až 1071, budou prodány do podílového spoluvlastnictví. Ve třetí skupině jsou nebytové domy. Zastupitelé odsouhlasili jen prodej několika bytových domů z první skupiny. Se samotným prodejem ale město ještě vyčká do příštího roku.

„Jedná se o domy na Tyršově náměstí 1967 až 1974 a Suzdalském náměstí 2278 až 2281. Prodej bytů v těchto domech byl za stávajících podmínek schválen. S prodejem všech bytů vyčkáme až do února, kdy proběhne další jednání zastupitelstva. Na kterém by se mělo rozhodnout o prodeji i dalších bytů. Chceme mít totiž pro všechny zájemce stejné podmínky,“ uvedla tajemnice lounské radnice Renáta Čapková.

Rada města upravila podmínky pro další prodej městských bytů v Lounech

Lidé přišli na schůzi kvůli cenám bytů

 

15.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Ilustrační snímek.

Žatec zaplatí za městskou hromadnou dopravu o milion víc

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Lokomotiva přehrála Lovce, Lovosice poprvé ztratily

Louny /FOTO/ – Lounští házenkáři zvítězili nad dosud neporaženou rezervou Lovosic 30:27.

Žena nechtěla pustit bývalého přítele do bytu, vnutil se tam násilím

Okres Louny - Neodbytnému muži nyní v krajním případě hrozí až dva roky vězení.

Domácnosti v Lounech osloví tazatelé kvůli výzkumu

Louny - Zkoumání má přinést nové poznatky o vztazích v české společnosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení