VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Procházka u řeky? Ne, stezka je zavřená

Louny - Místo je znovu a znovu spíše skládkou a adrenalinovým parkem pro vandaly. Město slibuje jeho další opravu a otevření pro veřejnost během jara.

5.3.2012 2
SDÍLEJ:

Tenhle kus zábradlí zřejmě někdo velmi nutně potřeboval. Nebo se chtěl přesvědčit, jestli opravdu dřevo plave.Foto: Deník/Mirka Strnadová

Vycházková stezka u řeky Ohře v Lounech, která vede přírodou podél břehu pod Šancemi, je již několik měsíců uzavřena. V loňském roce ji poničila nejen lednová povodeň, ale následně i vandalové. Měla lákat k pěkným romantickým procházkám, spíše je ale pro mnohé lidi odpadkovým košem. Povalují se tam prázdné plastové lahve, plastová miska na jídlo z rychlého občerstvení, lahve od alkoholu, psí i lidské exkrementy a další nepořádek.

„Stezka je kromě místa vycházek bohužel i dějištěm řádění vandalů. Každoročně město vynaloží několik desítek tisíc korun na obnovu zničeného zábradlí, laviček, informačních tabulí a úklid odpadků,“ uvedl Petr Čekal, vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu Louny.

Řádila voda i vandalové

Stezka byla uzavřena v loňském roce po lednové povodni, která ji poničila. Velká voda některé části podemlela, dokonce odnesla zábradlí. Na podzim tam řádili vandalové. „Na několika místech jsme vyměnili poškozené zábradlí, dřevěné obrubníky a palisády. V průběhu září a října však byla stezka opět poničena do té míry, že musela být uzavřena. Zároveň se na ní objevilo několik závad, které podléhají záruce, a proto bylo také zahájeno reklamační řízení. Z těchto důvodů byla stezka přes zimní období uzavřena. Reklamované závady již byly odstraněny a obnova zničeného zábradlí bude provedena v březnu,“ dodal Petr Čekal.

S příchodem jara bude stezka podél řeky Ohře opět zprovozněna. Stezka se potýká s problémy delší dobu, po průtazích a reklamaci byla dokončena v roce 2007, nepořádek se tam objevuje po celou dobu. Má i jednu zajímavost historický vodočet.

Co si o problému myslíte vy? Chodíte k řece na procházky? Jak zastavit vandaly? Pomohly by kamery, nebo častější kontroly strážníků? Napište nám, diskutujte pod článkem.

Autor: Miroslava Strnadová

5.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Centrální náměstí Svobody v Žatci.

Teplárenskou stále šetří policie, proti sankcím se odvolala

Den památek v Žatci: zábavná připomínka odhalení a stržení sochy císaře Josefa II. na náměstí.

Při oslavě památek v Žatci měli lidé největší zájem o synagogu

FOTO: Noví hasiči složili slib v Terezíně

Terezín, Ústecký kraj - V areálu Památníku Terezín složilo 39 nových příslušníků HZS Ústeckého kraje služební slib.

Naši prvňáci ze ZŠ Petrohrad - Černčice

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Lounska, Žatecka a Podbořanska

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Měla jsem štěstí, knížka je na světě, říká nová lounská autorka

Louny - Novela Jen malý kousek nebe od Šárky Bukvajové bude pokřtěna tento pátek ve Vrchlického divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení