VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dva silniční mosty stále nestojí

Žatecko - V oblasti u Hrušovan a Hořetic je velká objížďka.

7.2.2008
SDÍLEJ:

Jaroslav Salava připravuje armaturu z drátů před betonováním na novém mostě v Libočanech. Foto: DENÍK/Petr Kinšt

Ve dvou vesnicích u Žatce se stavějí nové silniční mosty. V obou případech ale nebudou dokončeny v daném termínu, ale o několik měsíců později. Podle stavbařů za to může počasí. Loni v červnu se začal stavět nový most přes Liboc na silnici Žatec – Kadaň v Libočanech. V těchto dnech už měl být dokončen. To ale ještě zdaleka není.

„Termín výstavby mostu v Libočanech byl z původní lhůty 32 týdnů prodloužen dodatkem k uzavřené smlouvě na 53 týdnů. Důvodem pro uzavření dodatku byly nevyřešené majetkoprávní vztahy v počátku zahájení akce a povětrnostní podmínky, neumožňující položení základů nového mostu,“ sdělil na dotaz Deníku František Janačík z oddělení tiskových informací Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Nový most vyjde Ústecký kraj na 38,42 milionu korun. Nahradí starý, vedle kterého vyrůstá. Druhý most, který se na Žatecku staví, vyrůstá přes potok Hutná v Hořeticích. Jedná se o tak rozsáhlou rekonstrukci starého mostu, že bude na jeho místě postaven prakticky nový. Náklady na celou rekonstrukci mostu, který byl v dlouhodobě nevyhovujícím stavebně-technickém stavu, představují 5,96 milionu korun. Práce začaly loni na podzim, ale ani v tomto případě neskončí ve stanoveném termínu.

Most v Hořeticích do dubna

„Oprava v mostu v Hořeticích byla přerušena koncem roku kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám a termín dokončení prací je podepsaným dodatkem prodloužen do dubna tohoto roku,“ uvedl F. Janačík. Stavební úřad v Žatci dokonce prodloužil tento termín až do 30. června. Zatímco v případě mostu v Libočanech nemá stavba vliv na motoristy, v Hořeticích není možné Hutnou přejet. Pro řidiče směřující do Hrušovan to znamená velkou objížďku. „Za mostem v Hořeticích bydlí dvě rodiny, které jezdí do zaměstnání do Žatce. Pro ně je dlouhá objížďka velký problém,“ řekl Petr Kvítek, starosta Žiželic, pod které Hořetice spadají.

Rekonstruovaný most leží na silnici mezi Hořeticemi a Hrušovany. Kvůli prosakující vodě z vysočanského úložiště popílku Elektrárny Tušimice ujížděl svah a silnice byla téměř třicet let zavřená. Popílkoviště bylo uzavřeno a v roce 2004 byla po sanačních pracích ve svahu opravena a otevřena silnice. Nyní je ale kvůli rekonstrukci mostu opět neprůjezdná. „Moc nechápu, proč se rekonstrukce mostu neprovedla zároveň s opravou silnice. Proč musí být znovu uzavřena,“ uvedl starosta Žiželic.

Autor: Petr Kinšt

7.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mistrovství ve svíčkové.

Svíčkovou na zámku ochutnají herci z muzikálu Madagaskar

Ilustrační foto.

Auto v Černčicích uvízlo v Ohři

Vesnice se žabími jmény budou v sobotu soutěžit

Žatecko - Zábavný den pro veřejnost bude připraven na fotbalovém hřišti v Novém Sedle u Žatce. Jedním z jeho poselství je i podpora přátelství mezi Čechy a Slováky.

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

Ústecký kraj - Katastrofální záplavy působily komplikace i lidem žijícím daleko od řeky. Pokud chtěli přejet mezi kraji, najeli i stovky kilometrů. 

Dočesná hlásí novinku. Klidová zóna vznikne v klášterní zahradě

Žatec – Zajímavou novinku přichystali v Žatci pořadatelé již 60. ročníku Dočesné, slavností piva a chmele, které se ve městě budou konat 1. a 2. září.

Začíná podzimní TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského piva!

Okres Louny - Oblíbenou tipovací fotbalovou soutěž si nově můžete užít i v týmu se svými přáteli!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení