VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie v okrese Louny hledá osmdesát dva osob

Okres Louny - Policisté pátrají po sedmadvaceti chovancích výchovných ústavů, i po zločincích.

24.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Milan Kilian

Seznam osob, po kterých v současnosti pátrá policie v okrese Louny, čítá dvaaosmdesát jmen. Jsou mezi nimi odsouzení, lidé podezřelí ze spáchání trestných činů i děti.

Pohřešován rodinou či blízkými je aktuálně v okrese Louny jeden dospělý a jedna mladá, ještě mladistvá slečna. Sedmnáctiletou Petru Naseovou z Milčevsi na Žatecku postrádá její rodina od 17. dubna letošního roku. Slečna zmizela asi s přítelem „Pohřešovaná je 170 centimetrů vysoká, štíhlé postavy, má modré oči a dlouhé hnědé vlasy. Domov opustila pravděpodobně s přítelem ze sousední Radíčevsi,“ sdělila tisková mluvčí Policie ČR v Lounech Jaromíra Střelcová.

Kromě těchto dvou pohřešovaných osob hledají policisté na Lounsku dalších osmdesát lidí, i mezi nimi jsou děti. „Hledáme sedmadvacet chovanců výchovných ústavů. Jedenadvacet osob je hledaných kvůli příkazu k zatčení, jedenáct lidí mělo nastoupit do výkonu trestu. U deseti osob se pátrá po pobytu, dvě mají být předvedeny a devět hledaných je podezřelých z trestné činnosti,“ vypočítává lounská policejní mluvčí.

V okrese Louny není moc případů, kdy policisté pátrají po osobách dlouhodobě, třeba i několik let. „Převládají určitě osoby, které jsou hledány krátkodobě, a to i v případech, že jsou hledané osoby podezřelé ze spáchání nějakého trestného činu,“ řekla Jaromíra Střelcová s tím, že u dlouhodobě hledaných se v poslední době začalo používat také vydávání Evropských zatýkacích rozkazů. Ty je možné používat na základě Schengenských úmluv.

Hledané osoby v okrese Louny

27 chovanců z výchovných ústavů
21 osob hledaných kvůli příkazu k zatčení
11 osob, jež mají nastoupit do výkonu trestu
10 lidí, u kterých se pátrá po pobytu
9 osob podezřelých ze spáchání trestné činnosti
2 osoby k předvedení
2 pohřešované osoby (1 dítě)

Často se v celé České republice stává, že hledaný či pohřešovaný stal obětí násilného činu. Okres Louny je výjimkou. „V posledních měsících a letech jsme žádný takový případ naštěstí nezaznamenali,“ informovala Deník Jaromíra Střelcová.

Hledat pohřešované lidi je vždy nepříjemné, i policisty potěší, když se hledaná osoba najde. Zářným příkladem může být případ z loňského září. Ve Vršovicích u Loun se tehdy na pravidelnou procházku vydal pětaosmdesátiletý stařík. Z výletu se však už nevrátil. „První den pátrání v obci i okolí nepřineslo žádný výsledek a tak se pokračovalo i další den. Zapojili se i lounští strážníci a hasiči. Pátrání bylo nakonec úspěšné, stařík byl sice vyčerpaný a podchlazený, ale živý. Objevili ho v místech, kde by ho kvůli potížím s chůzí nejméně hledali – v blízkosti vršovického kopce. I otrlí policisté neskrývali tehdy radost,“ dodala J. Střelcová.

Pomáhají psi, vrtulník i média

Výrazným pomocníkem policistů při pátrání po pohřešovaných osobách jsou také speciálně vycvičení psi, moderní technika i média. Výjimkou nejsou ani policisté v okrese Louny.

Psi či vrtulník se nepoužívají ve všech případech. „Vždy záleží na konkrétním pátrání. Jestliže je hledaný starý nebo nemocný, nebo se jedná o dítě, zapojuje se do pátrání i psovod se služebním psem. V mimořádných případech se používá i vrtulník,“ řekla Deníku Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech. „U těchto lidí je nebezpečí z prodlení,“ dodala.

Ve vrtulnících bývá také zařízení pro hledání osob pomocí tepla, které vyzařují, tzv. termovize. Policii často pomáhají také média. „Pokud pátráme delší dobu bezúspěšně po konkrétní osobě, využíváme i mediálních prostředků,“ sdělila.

Takovým případem bylo například nedávné pátrání po Václavu Janatkovi z Teplicka. Ten skončil poněkud kuriozně – hledaný se nakonec sám přihlásil na policii poté, co se viděl v novinách. „Na hledaného byl vydán příkaz k zatčení pro trestný čin podvodu, jehož se měl dopustit tím, že pod příslibem prodeje rodinného domku vylákal od poškozených zálohu. Uvedl přitom, že je jeho jediným vlastníkem, objekt byl ale předmětem dědického řízení,“ prozradila lounská policejní mluvčí, proč byl Václav Janatka hledán. „Poté, co se viděl ve sdělovacích prostředcích, se sám přihlásil lounským policistům,“ uzavřela Jaromíra Střelcová.

Mezi sdělovací prostředky, které pomáhají policii patří i Deník. Aktuálně například pomáhá při pátrání po sedmnáctileté Petře Naseové z Milčevsi. (Čtěte ZDE)

Autor: Hynek Dlouhý

24.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Droužkovičtí motorkáři pořádají 5. vyjížďku a benefiční akci ve prospěch tří nemocných dětí z Chomutovska
13

Drsní motorkáři rozpřáhnou náruč, aby pomohli třem nemocným dětem

Ilustrační foto.

Opilý řidič boural dvakrát. Poškodil strom a kříž s Ježíšem

Zájemce sveze v sobotu vlak tažený parní lokomotivou

Žatec - Šlechtična zastaví na žateckém nádraží cestou do chomutovského depozitáře.

Město pošle 15 tisíc korun na tradiční degustaci piv při Dočesné

Žatec - Dvoudenní ochutnávka probíhá každý rok. Účastní se jí odborníci i laická veřejnost.

Z ozdoby v parku v Lounech zmizela část dlažby

Louny – Nenechavci se hodily dlažební kameny, které tvoří chodníčky. 

Tisíce milovníků hudby míří do Vroutku na Rock for Churchill

Vroutek /FOTOGALERIE/ – V pátek odstartuje další ročník Rock for Churchill, který si během let vydobyl místo mezi nejpopulárnějšími českými festivaly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení