VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba století...

Poznámka Hynka Dlouhého

18.5.2017
SDÍLEJ:

Ulice Bratří Čapků v Žatci. Vlevo je její stav na jaře 2016, před začátkem prací. Vpravo aktuální podoba v květnu 2017Foto: archiv Deníku

Povím vám příběh. Příběh o části ulice, dlouhé ani ne dvě stovky metrů, tedy spíš krátké, která se v Žatci, když všechno půjde dobře, bude opravovat téměř dva roky. Ano, čtete dobře…

Není to bohužel pohádka, protože jako smyšlený příběh by to znělo až příliš neuvěřitelně. Ten příběh se jmenuje oprava ulice Bratří Čapků. Úsek od křížení s ulicí Otokara Březiny ke křižovatce s ulicí Svatopluka Čecha byl léta hodně rozbitý. Chodníky i silnice připomínaly dlouho spíše prašnou polňačku, než část ulice ve frekventované části města.

Hynek Dlouhý

Roky byla rekonstrukce slibována, dlouho se na ni nedostávalo, až konečně na jaře roku 2016 začala. První práce někdy v únoru či březnu. Nastoupili „vodaři" a v červenci měli hotovo. Vodu i kanalizaci.

Přišel zádrhel a pak další

Jenže… Přišel první zádrhel. Někdo na městě dost zaspal. Měsíce se sice vědělo, že oprava bude, ale radnice vůbec neměla připravené výběrové řízení na firmu, která opraví povrchy. Ba co víc, neměla vyřízené ani všechny dokumenty. Bylo rozkopáno. Soutěž proběhla až v létě, stavební povolení dostalo město až loni v říjnu. Mohlo se zase začít.

Jenže… Přišel další zádrhel. Zima. Ulice zůstala rozkopaná. Oprava byla logicky přerušena a obnovena letos na jaře. Práce pěkně odsýpala. Kompletně hotovo mělo být v květnu.

Jenže… Není… A nepracuje se a je dál rozkopáno. Proč? Někdo se po roce a několika měsících probudil a zjistil, po rozkopání, zasypání, když už jsou dokonce hotové chodníky, že ve špatném stavu je plyn. A bude se tedy kopat znovu.

Jenže… Plynaři ještě nemají hotové projekty a když vše půjde jak má, začnou na podzim. A až poté budou dokončeny opravy chodníků a položen nový „koberec" silnice. Snad zima nezačne brzy, aby se nedokončovalo až příští rok.

I tak, když vše půjde dobře a skončí se letos na podzim, bude oprava dvě stovky metrů dlouhé ulice trvat téměř neuvěřitelné dva roky. Ať už za současnou situaci mohou plynaři nebo někdo na radnici, je to lidem v lokalitě úplně jedno. Už od začátku někdo hodně špatně plánoval a organizoval. Hodně špatně. No snad to byla výjimka…

Ulice Bratří Čapků v Žatci ještě před začátkem oprav na archivním snímku z roku 2015

Ulice Bratří Čapků v Žatci ještě před začátkem oprav na archivním snímku ze začátku roku 2016.  foto: Deník/Hynek Dlouhý

Autor: Hynek Dlouhý

Místo události:
18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ohřinka s rybou, maskot regionu Dolní Poohří, určený hlavně dětem.

Oslavy řeky Ohře nabídnou program na koupališti v Žatci

Na olomouckém turnaji ITS CUP se hrálo finále dvouhry. Bernarda Peraová (vlevo) a Kristýna Plíšková

Prala jsem se sama se sebou, řekla Kristýna Plíšková po finále

Dejte peníz paninko, čeká vás štěstí. Chomutovany obtěžují věštkyně

Chomutov – Samozvané jasnovidky nahánějí obyvatele v centru města, za věštbu chtějí peníze.

V sobotu budou u Bezděkova závodit terénní auta

Bezděkov – Oblíbené klání opět nabídne neuvěřitelné jízdy šoférů extrémním terénem.

Zahrada muzea se ve středu promění v pravěkou osadu

Žatec – Příchozí si budou moci sami vyzkoušet spoustu věcí včetně výroby měděného náramku nebo ozdoby do vlasů.

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Nájmy bytů jsou poměrně obvyklé, méně častý byl donedávna pronájem domů, nicméně to se mění. S ohledem na vysoké ceny pozemků dává řada lidí přednost právě pronájmu. Přesto i na první pohled jednouchý pronájem s sebou nese řadu právních aspektů, na které je třeba dávat pozor. Jedním z nich jsou nepochybně opravy pronajímané nemovitosti.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení