VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba století...

Poznámka Hynka Dlouhého

18.5.2017
SDÍLEJ:

Ulice Bratří Čapků v Žatci. Vlevo je její stav na jaře 2016, před začátkem prací. Vpravo aktuální podoba v květnu 2017Foto: archiv Deníku

Povím vám příběh. Příběh o části ulice, dlouhé ani ne dvě stovky metrů, tedy spíš krátké, která se v Žatci, když všechno půjde dobře, bude opravovat téměř dva roky. Ano, čtete dobře…

Není to bohužel pohádka, protože jako smyšlený příběh by to znělo až příliš neuvěřitelně. Ten příběh se jmenuje oprava ulice Bratří Čapků. Úsek od křížení s ulicí Otokara Březiny ke křižovatce s ulicí Svatopluka Čecha byl léta hodně rozbitý. Chodníky i silnice připomínaly dlouho spíše prašnou polňačku, než část ulice ve frekventované části města.

Hynek Dlouhý

Roky byla rekonstrukce slibována, dlouho se na ni nedostávalo, až konečně na jaře roku 2016 začala. První práce někdy v únoru či březnu. Nastoupili „vodaři" a v červenci měli hotovo. Vodu i kanalizaci.

Přišel zádrhel a pak další

Jenže… Přišel první zádrhel. Někdo na městě dost zaspal. Měsíce se sice vědělo, že oprava bude, ale radnice vůbec neměla připravené výběrové řízení na firmu, která opraví povrchy. Ba co víc, neměla vyřízené ani všechny dokumenty. Bylo rozkopáno. Soutěž proběhla až v létě, stavební povolení dostalo město až loni v říjnu. Mohlo se zase začít.

Jenže… Přišel další zádrhel. Zima. Ulice zůstala rozkopaná. Oprava byla logicky přerušena a obnovena letos na jaře. Práce pěkně odsýpala. Kompletně hotovo mělo být v květnu.

Jenže… Není… A nepracuje se a je dál rozkopáno. Proč? Někdo se po roce a několika měsících probudil a zjistil, po rozkopání, zasypání, když už jsou dokonce hotové chodníky, že ve špatném stavu je plyn. A bude se tedy kopat znovu.

Jenže… Plynaři ještě nemají hotové projekty a když vše půjde jak má, začnou na podzim. A až poté budou dokončeny opravy chodníků a položen nový „koberec" silnice. Snad zima nezačne brzy, aby se nedokončovalo až příští rok.

I tak, když vše půjde dobře a skončí se letos na podzim, bude oprava dvě stovky metrů dlouhé ulice trvat téměř neuvěřitelné dva roky. Ať už za současnou situaci mohou plynaři nebo někdo na radnici, je to lidem v lokalitě úplně jedno. Už od začátku někdo hodně špatně plánoval a organizoval. Hodně špatně. No snad to byla výjimka…

Ulice Bratří Čapků v Žatci ještě před začátkem oprav na archivním snímku z roku 2015

Ulice Bratří Čapků v Žatci ještě před začátkem oprav na archivním snímku ze začátku roku 2016.  foto: Deník/Hynek Dlouhý

Autor: Hynek Dlouhý

Místo události:
18.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na mapě pak můžete vidět,  že Balková leží takřka na hranicích tří krajů – Plzeňského, Ústeckého a Karlovarského.
AKTUALIZOVÁNO

V Balkové na Plzeňsku se vzbouřili cizinci. Zasáhnout musela policie

Sraz veteránů v Cítolibech
23

OBRAZEM: Naleštěné veterány se opět sjely do Cítolib

Výtah na Chmelovém majáku se zasekl, hasiči pomohli seniorům

Žatec – Dramatická situace nastala v neděli dopoledne. S jednou ženou museli hasiči slanit.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Sezonní tahák: Oceloví oři i salonní vůz barona Rothschilda

Chomutov - Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově bude poprvé přístupný od června do začátku října.

Ve skanzenu se připravuje Festival pravěkých řemesel

Louny – Návštěvníci si budou moci vyzkoušet spoustu činností, čeká je i bubenický workshop.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies