VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celá silnice R7 bude až v roce 2017

Okres Louny - Úsek R7 mezi Slaným a Panenským Týncem má být dokončen až pět let po zprovoznění ostatních částí silnice.

24.11.2008
SDÍLEJ:

Snímek ze zahájení stavby silnice R7 v úseku u Bitozevsi na Žatecku.Foto: DENÍK/Jan Vraný

Čtyřproudová silnice R7 v celé své délce, z Prahy do Chomutova, bude nejspíš hotová až v roce 2017.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) sice plánuje, že všechny úseky na Lounsku, Žatecku a Chomutovsku zprovozní koncem roku 2012, bude ale chybět sedmnáctikilo­metrový úsek silnice ve Středočeském kraji – mezi Slaným a Panenským Týncem.

Toto místo přitom patří k nejfrekvento­vanějším z nedostavěných úseků silnice. A tím pádem i k nejnebezpeč­nějším s velkým výskytem závažných dopravních nehod.

V současné době ŘSD plánuje, že stavbu úseku mezi Slaným a P. Týncem zahájí v roce 2013 a dokončí v roce 2017. „S ohledem na složitost stavby a vzhledem ke komplikovanému vypořádávání majetkoprávních vztahů je reálné očekávat vydání územního rozhodnutí a nabytí jeho právní moci zhruba v polovině roku 2010. Následně do konce roku 2011 je možno zpracovat a projednat dokumentaci pro stavební povolení, které by pak mělo být vydáno v první polovině roku 2012,“ vysvětlila Martina Vápeníková, mluvčí ŘSD. „Kvalitní přípravou chceme minimalizovat riziko odvolání do těchto správních aktů, neboť zdlouhavé odvolací řízení by znamenalo zpoždění proti předpokládaným termínům,“ dodala s tím, že z hlediska vlastní realizace stavby, která má být zahájena na jaře v roce 2013, není stavebně problém zkrátit lhůtu výstavby tak, aby mohlo dojít ke zprovoznění dříve než v roce 2017. „Ovšem za předpokladu, že se podaří najít dostatečné finanční zdroje,“ připomněla.

#nahled|http://g.denik.cz/12/8d/silnice_r7_mapka_20081123_denik_clanek_hp.jpg|http://g.denik.cz/12/8d/silnice_r7_mapka_20081123.jpg|Mapka vznikající rychlostní komunikace R7 v okrese Louny.#

Tento úsek silnice je v současné době navržen do seznamu české infrastruktury, která by měla být financována z operačního programu doprava Evropské unie. Stejně tak jako většina dalších částí silnice R7 v Ústeckém kraji.

Rychlostní silnice R7 povede mezi Slaným a Panenským Týncem v trase současné komunikace – budou k ní přistavěny dva pruhy. Jen u Lotouše bude postaven severovýchodní obchvat obce. Všechny mosty na současné trase budou zrekonstruovány, jeden stržen a postaven nový. Zároveň by tam mělo vyrůst devět protihlukových stěn o celkové délce přesahující pět kilometrů. Dostavba silnice na čtyřpruh má stát tři miliardy korun.

Termíny výstavby jednotlivých úseků silnice R7 se neustále protahují. V současné době je čas na přípravu stavby silnice mnohem delší, než doba potřebná k její vlastní výstavbě. ŘSD má hlavně problémy s výkupy pozemků. Někteří majitelé je nechtějí prodat za ceny, které stát nabízí. „Problémy s výkupy pozemků na všech našich stavbách jsou trvalého rázu. Dochází proto k jejich vyvlastňování,“ uvedl Václav Filip, náměstek pro výstavbu ŘSD Chomutov. Proces vyvlastňování je zdlouhavý, přípravu stavby to značně komplikuje.

V současné době se na R7 staví tři úseky v délce téměř devět kilometrů. Jedná se o obchvat Sulce na Lounsku, mimoúrovňovou křižovatku Vysočany na hranici Žatecka a Chomutovska a navazující úsek k Bítozevsi. V příštím roce na tyto úseky má navázat stavba silnice do Chomutova kolem Droužkovic a na druhou stranu k Postoloprtům. V roce 2010 se má podle nynějších plánů ŘSD přikročit k rozšíření obchvatu Loun na čtyřpruh a k výstavbě navazujícího úseku kolem Chlumčan. Jako poslední se počítá se zahájením dostavby obchvatů Postoloprt a Panenského Týnce – oba úseky se mají začít stavět na konci roku 2010 s termínem dostavby konec roku 2012.

Autor: Petr Kinšt

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slavoj Žatec (v zeleném) před týdnem těsně porazil nováčka z Perštejna 2:1 (1:0).

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Utkání Loun (v bílém) proti Souši

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Knihovna se připravuje na rekonstrukci

Žatec - Své služby pro čtenáře zařízení nepřeruší, ve fondu má přes 100 tisíc knih či jiných nosičů.

Špatná zpráva: Na silnicích zemřelo zatím o šest lidí více než loni

Ústecký kraj - Řidiči často hazardují a jezdí vysokou rychlostí. To se jim však může stát osudným. 

Kraj se zadluží o další 1,5 miliardy. Za peníze opraví mosty i školy

Ústecký kraj - Další obrovský úvěr hodlá Ústecký kraj splatit do konce roku 2031.

V Lounech začala rekonstrukce sítí ve dvou ulicích

Louny – Kanalizace z roku 1928 se dočkala výměny. Hotovo má být do zimy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení