VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve třech žateckých ulicích se konečně začne s opravami povrchů

Žatec – Měsíce jsou ulice rozkopané, práce na sebe nenavázaly. Výměna kanalizace a vodovodu skončila v létě, s opravami povrchů se začne ale až teď.

22.10.2016
SDÍLEJ:

Rozbitý povrch v ulici Bří Čapků. Od léta se tam nepracuje, teprve nyní by se měly rozeběhnout práce na rekonstrukcích vozovky a chodníků. Stejně jako v Lidické a Dukelské ulici.Foto: Deník / Petr Kinšt

Lidé ve třech žateckých ulicích musí počítat s tím, že si na nové povrchy chodníků a vozovek ještě počkají. Části ulic Dukelská, Lidická a Bří Čapků jsou rozkopané už od jara. A není jisté, že nové povrchy dostanou ještě letos. Dobrou zprávu pro obyvatele je, že v nejbližších dnech by se na nich mělo konečně začít pracovat.

Ve všech zmíněných ulicích Severočeská vodárenská společnost (SVS) letos prováděla výměnu rozvodů kanalizace a vody, na což měly navázat práce ze strany města – rekonstrukce chodníků a vozovek. Akce se ale příliš nepodařilo časově sladit, vznikla mezi nimi dlouhá časová prodleva.

Vodaři skončili v létě

Práce ze strany SVS začaly na jaře a skončily během léta. „Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v Lidické ulici byla provedena v souladu s harmonogramem do 31. července a rekonstrukce v Dukelské ulici do 31. srpna," sdělil Jiří Hladík, mluvčí SVS. V případě spodní části ulice Bří Čapků práce také skončily v létě.

Přestože práce v Lidické, Dukelské a Bří Čapků dávno skončily, město na ně dosud nenavázalo. Staveniště předalo firmě Ekostavby Louny, která práce provede, až v závěru tohoto pracovního týdne.

Je otázkou, co se stihne ještě letos

Řadu týdnů se tak v rozkopaných ulicích „nic nedělo". A jelikož je v případě ulice Bří Čapků a Dukelské ulice smluvní termín dokončení 91 dnů po předání staveniště, práce se tak pravděpodobně protáhnou do příštího roku. V případě Lidické ulice je termín dokončení 75 dnů po předání staveniště.

„V případě ulice Bří Čapků práce opravdu zřejmě skončí až v příštím roce, letos bychom chtěli alespoň dokončit chodníky. V případě zbylých dvou ulic, Lidické a Dukelské, by se vše mohlo stihnout. Záležet bude ale na počasí v závěru roku," sdělil Marek Pataky z odboru rozvoje města žatecké radnice.

Město dá za rekonstrukce povrchů zmíněných ulic téměř 10 milionů korun. V případě Dukelské ulice je vysoutěžená cena 3,5 milionu, Lidické 1,9 milionu a Bratří Čapků by měla vyjít na 3,4 milionu korun.

Psali jsme také: V Žatci chtějí po prázdninách spustit rekonstrukce tří ulic

Proč se radnice nepřipravila na tyto investice lépe? Výběrové řízení na zhotovitele začalo až v létě, potřebná povolení byla vydána teprve před pár dny. Například k pracím v ulici Bří Čapků získalo město stavební povolení až v říjnu.

Místostarosta: V budoucnu se prodlevám chceme vyhnout

„Připravit takovéto investice trvá určitý čas. Do budoucna bychom se chtěli těmto prodlevám ale určitě vyhnout. Záměr je, že bychom projekčně připravili investiční akce do jakéhosi zásobníků s výhledem na několik let dopředu a až by nastal čas pro jejich realizaci, třeba bychom na ně získali dotaci, mohli bychom bez podobných prodlev začít s jejich realizací," sdělil Jaroslav Špička, místostarosta města.

Část ulice Svatopluka Čecha dostane nové chodníky

V sousedství ulice Bří Čapků je také rozkopaná část ulice Svatopluka Čecha mezi křižovatkami s ulicemi Husova a Volyňských Čechů. I tam proběhla výměna kanalizace a vodovodů. V rámci jiné investiční akce tam město ještě letos opraví chodníky na obou stranách ulice, oprava vozovky bude v režii Severočeské vodárenské společnosti.

Autor: Petr Kinšt

22.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Peníze. Ilustrační foto.
15

Minimální mzda se od ledna zvýší na 12 200 korun

Mladíci protestují na Mírovém náměstí v Lounech proti přítomnosti okupačních jednotek. Podle archivních poznámek dokonce drželi hladovku.

49 let po vpádu "spřátelených vojsk". Připomeňte si...

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Vítáme vás na světě! Nově narozená miminka v okrese Louny

Okres Louny - Podívejte se na čerstvě narozené nové občánky z našeho okresu. Rodičům blahopřejeme!

Výborně! Slavoj Žatec vyhrál i druhý zápas a je ve špičce krajského přeboru!

Modlany, Žatec - Na hřišti silných Modlan dokázal vyhrát 2:1, stejným výsledkem jako před týdnem doma s Perštejnem.

Druhé utkání divize se fotbalistům Loun nepovedlo

Praha, Louny - Od Motorletu dostali na jeho hřišti pět gólů a klesli do druhé poloviny tabulky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení