Plno otazníků je kolem pondělní velikonoční bitky v Blažimi na Lounsku. Potyčkou, při které bylo pět lidí zraněno, jeden dokonce postřelen, se stále zabývají kriminalisté.

„Incident prošetřujeme. Žádné obvinění zatím nepadlo,“ sdělila tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Bitka měla začít pondělí v půl jedné odpoledne přímo ve vsi. Místní obyvatel a podnikatel Josef Nevečeřal zjistil, že mu někdo z velikonoční hodovníků ukradl tři kartony piva a peníze, a chtěl si na vlastní pěst najít zloděje. Když narazil na skupinku mladých lidí, z nichž jeden měl být pachatelem krádeže, strhla se rvačka.

Podle zmlácených mladých lidí na ně měl podnikatel útočit železnou tyčí. Poté nasednout do auta a odjet. Po návratu domů ho v místě bydliště vyhledal otec jednoho ze zbitých hochů, chtěl znát důvod jeho hrubého jednání. „Místo odpovědi na něj ten magor vystřelil. Tak jsme ho povalili na zem a odzbrojili,“ líčí okolnosti střelby sedmadvacetiletý Norbert Lakatoš.

Podnikatel: Všechno bylo jinak

Josef Nevečeřal však celou událost popisuje odlišně. „Normálně jsem otevřel dveře a v baráku jsem měl najednou osm lidí. Povalili mě na zem, přitom mi vypadla pistole, kterou jsem měl za pasem. O zbraň jsme se začali přetahovat a ona vystřelila. Nikomu jsem ublížit nechtěl,“ tvrdí.

Podle jeho slov vypadala trochu jinak i první bitka na návsi. „Viděl jsem, jak ten zloděj pije moje pivo. On se ke mně rozběhl, tak jsem ho praštil. Navíc mi neukradli jen kartony s pivem, ale i patnáct tisíc korun,“ řekl Nevečeřal. Okolnosti střelby prý nebude těžké dokázat. „Mám v domě monitorovací kamery. Je tam všechno nahraný,“ dodal podnikatel. Podle policie má Nevečeřal svoji zbraň v držení legálně, je myslivec.

Po pondělním incidentu v Blažimi skončilo v rukou lékařů pět lidí, z toho dva s otřesem mozku a jeden se střelným zraněním nohy. Tři měli zůstat v nemocnici, ostatní byli propuštěni do domácího léčení nebo podepsali revers.