Trojice pobertů z Ústecka se do prodejny na hlavním žateckém vlakovém nádraží vloupala nebo pokusila vloupat od října loňského roku celkem čtyřikrát. „Jednalo se o manželskou dvojici ve věku 34 let a jejich 20letého komplice. Ve všech případech postupovali stejným způsobem. Snažili se překonat vstupní mříže a vypáčit dveře a ukrást hlavně cigarety, alkohol a peníze,“ uvedla k případu Jaromíra Střelcová, mluvčí Policie ČR Louny.

Lupičům se ne vždy podařilo do prodejny dostat. „Úspěšní byli dvakrát, jejich třetí nájezd, koncem února, se nezdařil,“ pokračovala mluvčí. Naposledy se do prodejny snažili dostat v noci z pondělí 26. března na úterý 27. března. Tentokrát je policisté zadrželi přímo na místě činu. „Policisté byli nuceni v tomto případě použít varovného výstřelu.

Až ten totiž zastavil 20letého lupiče, na kterého čekali manželé v připraveném autě,“ dodala J. Střelcová. Všichni pachatelé byli obviněni z trestného činu krádeže a pokusu krádeže. Žena navíc i z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, protože usedla za volant, aniž by vlastnila řidičský průkaz. Celková škoda, kterou trojice lupičů napáchala, byla odhadnuta na šedesát tisíc korun.