Krádeže měl na svědomí 20letý mladík z Podbořanska. Trestnou činnost páchal hlavně v Žatci. Některá vloupání provedl společně s o deset let starším komplicem, který pochází také z okolí Podbořan. „Již v polovině května se mladší z pachatelů vloupal v Krásném Dvoře do zaparkovaného vozu Škoda Favorit a odcizil tam věci v hodnotě 4 300 Kč,“ informovala Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.

Koncem srpna se oba lapkové, ještě ve společnosti jednoho pachatele, vloupali do areálu jedné firmy v Žatci a pokusili se tam ukrást z kanceláře příruční pokladnu s hotovostí. „Nepodařilo se jim to, protože se spustilo poplašné zařízení. Na zařízení ale stačili napáchat škodu za téměř tři tisíce korun,“ pokračovala policejní mluvčí.

Sběrné suroviny, benzínka i pneuservis

Dvojice pokračovala v řádění i v září. „Vloupali se do areálu sběrných surovin v žatecké Purkyněho ulici. Z kanceláře tam odcizili finanční hotovost ve výši padesát tisíc korun. Další škodu napáchali na zařízení,“ řekla Jaromíra Střelcová. Koncem září se oba vloupali do pneuservisu v Plzeňské ulici v Žatci. Odnesli si čtyři příruční pokladny, škoda přesáhla 50 tisíc korun. „S jiným, doposud neustanoveným, pachatelem se mladík opět vloupal do sběrných surovin v Purkyněho ulici. Tentokrát vše prohledali, ale nic neodcizili. Ve stejné sestavě se pak vloupali do čerpací stanice ve Dvořákově ulici v Postoloprtech. Odcizili tam slzotvorný prostředek a pokladnu s finanční hotovostí. Škoda přesáhla 20 tisíc korun,“ pokračovala ve výčtu mladíkových aktivit Jaromíra Střelcová.

Poslední skutek spáchal mladík sám. V polovině října se opět vydal do pneuservisu v Plzeňské ulici v Žatci a opět byl úspěšný. Z kanceláře odcizil peníze a poškodil také zařízení objektu. Škoda přesáhla dvacet tisíc korun. Nyní už mladík v trestné činnosti pokračovat nebude. „Dvojici pobertů obvinil policejní komisař z trestného činu krádeže a pokusu o krádež. Na mladšího z nich podal také podnět na vzetí do vazby,“ dodala policistka.