Od Nového roku policisté zaznamenali už několik případů krádeží navigací. Jeden z posledních případů se stal z neděle na pondělí 14. ledna, kdy se vloupal do zaparkovaného vozidla před domem ve Vršovicích na Lounsku neznámý poberta. Jednalo se o vůz Audi A6, který byl vybaven i navigačním systémem.

„Kromě tohoto zařízení zloděj odcizil z vozidla i airbag řidiče, měnič CD, rádio a dále poškodil střední část panelové desky a digitální klimatizaci. Celková škoda byla vyčíslena na 66 tisíc korun,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Další satelitní navigace se stala předmětem zájmu dosud nevypátraného zloděje v lounské ulici SNP. „Pachatel ji v minulých dnech odcizil ze zaparkovaného vozidla Mercedes Sprinter. Poškozenému tím způsobil škodu za 15 500 korun,“ sdělila mluvčí.

Víkendové vloupání do auta šetří i postoloprtští policisté. „Dosud neznámý pachatel překonal oplocení autobazaru ve Dvořákově ulici a vloupal se tam do osobního auta Ssang Yong Musso. Odcizil televizor, DVD přehrávač, radiopřijímač a další věci. Zde majitel vyčíslil škodu na 60 tisíc korun,“ informovala J. Střelcová. Po pachatelích policisté pátrají.

V Lounech se zloději zaměřili na navigace