Účastníky nehody se ve čtvrt na devět ráno staly dvě Avie a Škoda 105. „Řidička v osobním vozidle se vyhýbala Avii, z níž bylo vykládáno zboží. Za ní jedoucí 26letý řidič další Avie ale neubrzdil a narazil nejprve do Škody, poté i do zaparkované dodávky,“ popsal situaci Václav Rom z oddělení dopravní policie.

Avii s největší pravděpodobností selhaly brzdy. Tím se mladík stal viníkem kolize, protože před jízdou nezkontroloval technický stav vozidla. Celková škoda se vyšplhala na 60 tisíc korun, z toho 30 tisíc na vozu viníka, 10 na Škodě 105 a zbytek na zaparkované Avii pekáren. „Nikdo nebyl zraněn a požití alkoholu bylo na místě vyloučeno,“ dodal V. Rom.

Všechna tři auta zatarasila průjezd městem v místě, kde je vozovka poměrně úzká. Projíždějící kamiony, které se nemohly této nehodě vyhnout a zůstaly stát na silnici před nehodou, pak zablokovaly hlavní silnice z Podbořan do Žatce a Kadaně. Odstraňování následků nehody a vraků vozidel trvalo několik hodin a během této doby usměrňovali dopravu v místě kolize podbořanští policisté.