Výpraskem pachatele skončilo v úterý 19. února loupežné přepadení trafiky v Masarykově ulici v Žatci. Statečná šestatřicetiletá prodavačka a majitelka provozovny v jedné osobě se zloděje se pistolí v ruce nezalekla a svůj majetek bránila. Překvapený lupič raději utekl.

„Pachatel vstoupil do prodejny kolem půl osmé ráno a se zbraní v ruce požadoval po ženě peníze. Prodavačka mu však hotovost nedala. Místo toho vzala do ruky elektrický kabel a několikrát ho udeřila. Pachatel se zalekl a dal se na útěk,“ popsala průběh přepadení tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Její slova včera potvrdila i další žena, která v trafice pracuje. Pro Deník uvedla, že lupič křičel na její kolegyni naval prachy. Ona ale místo toho, aby mu vyhověla, tak se shýbla pro jakousi tyč pod pult, a začala ho mlátit.

Policie začala případ vyšetřovat pro trestný čin loupeže. Po pachateli, který byl mladšího věku, pátrá.

Na Lounsku se za poslední tři dny jedná již o druhé loupežné přepadení trafiky. První se odehrálo o víkendu v Žatecké ulici v Lounech. Pachatel vstoupil do prodejny v neděli kolem půl dvanácté dopoledne. Obsluze vyhrožoval nožem. Údajně s prodavačkou smýkl na zem a pořezal jí na ruce. Nakonec se mu podařilo odcizit několik tisíc korun a utéct. „Po pachateli pátráme,“ dodala Střelcová.