Nehodou skončilo ve středu 12. března ráno natáčení historického firmu v Rané na Lounsku. Při jedné ze scén se převrátila replika vězeňského vozu taženého koňmi právě v momentě, kdy se uvnitř nacházelo osm herců. Všichni se zranili, jeden bude muset podstoupit dokonce operaci.

Filmaři na kopci, odkud létají rogalisté, natáčeli scénu se zajatci. Koňské spřežení táhlo kovovou klec, ve které bylo zavřeno osm lidí. „Závadou materiálu se vůz odpojil, sjel z cesty a převrátil se,“ sdělila tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Dodala, že policie předběžně vyloučila cizí zavinění a nehoda bude zřejmě vyšetřována jako pracovní úraz.

„Byl jsem v tu chvíli zrovna pod kopcem a viděl ten frmol. Najednou okolo běhalo plno lidí, přijelo několik sanitek,“ popsal situaci těsně po nehodě starosta Rané Jiří Černý.

Podle Karla Kroise z Krajské zdravotní skončilo po kolizi v péče lékařů pět osob. „Čtyři lidé byli ošetřeni ambulantně, jeden zůstal v nemocnici se zraněním vnitřních orgánů a bude muset podstoupit operaci,“ řekl Krois.

Lidé z filmového štábu se k nehodě odmítali jakkoliv vyjádřit. Nechtěli ani sdělit, jaký film vlastně na Rané natáčeli. „Produkční už odjel. Na nikoho telefonní kontakt nemám,“ řekla mladá žena v kšiltovce, která se „na place“ pohybovala.