Policisté v okrese Louny vyjížděli v úterý a ve středu 19. března k 25 dopravním nehodám.

To je zhruba množství, které obvykle řeší za celý týden.

Za zvýšeným počtem nehod může neopatrnost řidičů spojená s návratem zimního počasí.

„Řidiči podcenili počasí a na namrzlých a zasněžených vozovkách jezdili příliš rychle a riskantně,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

V úterý se v okrese Louny událo celkem 13 dopravních nehod, při kterých byli těžce zraněni tři lidé a další čtyři utrpěli lehčí újmu na zdraví. Celková škoda byla vyčíslena na 808 tisíc korun. Ve středu bylo policistům hlášeno 12 dopravních nehod se čtyřmi lehce zraněnými osobami a škodou 748 tisíc korun.

K nejzávažnější dopravní nehodě došlo v úterý ráno ráno na silnici I/27 Plzeň – Žatec mezi Radíčevsí a Sýrovicemi. „Ve směru od Podbořan na Žatec začal na rovném úseku vozovky předjíždět řidič osobního vozu Peugeot nákladní automobil. Přitom se střetl s protijedoucím vozidlem Volkswagen Transporter. Při nehodě byli těžce zraněni tři lidé - sám 65letý řidič peugeotu a dva spolujezdci v transporteru ve věku 21 a 48 let. Zbylí tři cestující v dodávce, včetně řidiče utrpěli, dle předběžného vyjádření lékařů, lehčí újmu na zdraví,“ popsala policejní mluvčí.

Celková škoda byla odhadnuta na cca 200 tisíc korun. Nehodu vyšetřují kriminalisté.